Якщо ви ніколи не чули про хворобу Осгуда-Шляттера, то ми виправимо ситуацію.
хвороба Осгуда-Шляттера
Остеохондропатія бугристості великогомілкової кістки (хвороба Осгуда-Шляттера). Хворіють частіше хлопчики віком 14-16 років. Ураження зазвичай одностороннє. В області бугристості відзначаються болі спонтанного характеру, що посилюються при натисканні на бугристість і при згинанні колінного суглоба, локальна набряклість м'яких тканин. Біль посилюється при напрузі прямого м'яза стегна.
Захворювання іноді продовжується близько року. Рентгенологічно відзначають неправильні та неясні контури епіфізів бугристості великогомілкової кістки, її фрагментування. Часто це захворювання поєднується з остеохондропатією хребта. Тому обов'язковим є проведення додаткових рентгенологічних, сцинтиграфічних, денситометричних досліджень для виключення асоційованої патології.
Виключаються фізичні навантаження під час загострення больового синдрому, рекомендовано носити фіксуючий бандаж на колінний суглоб. Проводяться курси лікувальної фізкультури для зміцнення м'язів стегна і капсульно-зв'язкового апарату колінного суглоба, це може доповнюватися мазями, що розігрівають, нестероїдними протизапальними мазями.
Так чи інакше, а з цим точно треба йти до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини