Риніт - це хронічний нежить, котрий заважає людині комфортно жити. Що з ним можна зробити?
риніт
Який типовий випадок медикаментозного риніту? Людина одного разу захворіла на ГРВІ і почала капати в ніс нафтизин. Вже не підвищується температура тіла, а закладеність носа не минає. Але йому не можна "гнусавити" на роботі, а вночі хочеться нормально виспатися. Людина продовжує капати краплі в ніс. Періодично намагається кинути судинозвужувальні краплі, витримує день-два, потім починає закапувати знову. Поступово, тримати при собі флакон з краплями входить у звичку. Так відбувається роками день у день.
Причина медикаментозного риніту полягає в тому, що при тривалому використанні судинозвужувальних крапель з подальшим їх скасуванням, організм не в змозі далі підтримувати самостійно тонус судин носа через пригнічення вироблення власної (ендогенної) судинозвужувальної речовини - норадреналіну.
Лікування медикаментозного риніту – кинути краплі та потерпіти. Мине кілька днів і стане легше. Слизова оболонка порожнини носа, змучена нафтизином, почне відновлюватися сама. На жаль, не всім вдається потерпіти. У такому разі пацієнту, який страждає на медикаментозний риніт, можуть бути призначені інтраназальні кортикостероїди (гормональні препарати у формі спрею для розпилення в порожнині носа). У запущених випадках, коли консервативні методи лікування медикаментозного риніту не приносять успіху, може допомогти хірургічне втручання. Виконується невелика операція на нижніх носових раковинах.
Тому головне в цьому випадку - не нашкодити собі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 корисних звичок, до яких необхідно привчати дітей змалечку
Тато і мама: як запровадити рівні обов'язки з догляду за дитиною?