Багато в чому захворювання на ці хвороби залежить від самої людини.
ВІЛ-інфекція - це захворювання, що викликається вірусом імунодефіциту людини, що руйнує або послаблює функцію клітин імунної системи. Перші симптоми можуть проявитися через кілька років після інфікування. Близько 50% заражених не підозрюють про наявність інфекції близько 10 років.
СНІД - це пізня стадія ВІЛ-інфекції, яка не настане, якщо дотримуватись рекомендацій лікарів. Для СНІДу характерний розвиток
деяких видів раку, інфекцій чи інших тяжких клінічних проявів хронічного характеру.
Інфікуватися ВІЛ може кожен незалежно від статі, віку, національності, матеріального достатку чи приналежності до будь-якої соціальної групи. Уникаючи ризикованої поведінки, кожна людина грає вирішальну роль у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції, перешкоджаючи їй шлях.
Симптоми ВІЛ змінюються залежно від стадії інфекції. Протягом кількох перших місяців люди з ВІЛ найбільше заразні, багато хто з них дізнається про свій статус лише на пізніших стадіях. Протягом кількох перших тижнів після інфікування у людей може не з'являтися жодних симптомів або розвинутись грипоподібний стан: лихоманка, головний біль, висипання, біль у горлі.
У міру того, як інфекція поступово послаблює імунну систему, у інфікованої людини можуть з'являтися інші ознаки та симптоми: збільшення лімфовузлів, втрата ваги, пропасниця, діарея, кашель. За відсутності лікування можуть розвинутися туберкульоз, криптококовий менінгіт, важкі бактеріальні інфекції та онкологічні захворювання, зокрема лімфоми та саркома Капоші.
Тому варто уважно оберігатися, щоб не підхопити ВІЛ.