Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Кіста шийки матки: причини та лікування

19:30, 20 Гру 2015 · Категорія: Лікування, Інтимні захворювання · Переглядів 3909 · 

Захворювання жіночої репродуктивної системи дуже поширені, для їх появи досить будь-якої інфекції, травми або навіть переохолодження. Кіста шийки матки зустрічаються приблизно у кожної п'ятнадцятий жінки. Захворювання часто протікає безсимптомно, і жінки дізнаються про кісту тільки під час планового візиту до гінеколога.

Жіночі захворювання

Жіночі захворювання



Причини появи

Наботових кісти розташовуються у піхвової третини шийки матки. Вони з'являються в результаті закупорки проток залоз, що виробляють слиз, лускатим епітелієм. Це ускладнює евакуацію секрету з залоз, протоки наповнюються, збільшуються в об'ємі, і таким чином з'являється кіста. Новоутворення являє собою прозорий пухирець, заповнений слизовим секретом залози. Розміри кісти можуть варіюватися від десятих часток міліметра до декількох сантиметрів. Нерідко кісти бувають множинними.

Причини закупорки проток залоз достеменно невідомі. Лікарі вважають, що виникнення наботових кіст може бути пов'язано з гормональними збоями, хронічними запальними процесами в області матки, шийки матки і піхви, а також з ерозією шийки матки. Нерідко первісною причиною утворення кісти стає травма при пологах, аборті або операції, а також при інструментальних обстеженнях або установці внутрішньоматкової спіралі.

Симптоматика

Кісти шийки матки - захворювання, яке протікає безсимптомно. У більшості випадків жінка не відчуває ніяких незручностей і не підозрює про своє захворювання до планового огляду у гінеколога. Кісти виявляються при візуальному огляді, за допомогою УЗД або кольпоскопії.

У той же час не можна сказати, що наботових кісти абсолютно нешкідливі: освіти великого розміру можуть призвести до звуження цервікального каналу. Це звуження, у свою чергу, може стати причиною позаматкової вагітності або безпліддя. Однак, на думку лікарів, самі по собі кісти зазвичай не призводять до безпліддя, хоча можуть виступати в ролі додаткового фактора, що утрудняє зачаття.

Кіста шийки матки часто є улюбленим місцем для накопичення і розмноження хвороботворних бактерій і вірусів. Це призводить до запальних захворювань репродуктивних органів. Наботових кіста може виявитися «винна» в таких захворюваннях як кольпіт, цервіцит і ендоцервіцит, ендометрит, оофріт, сальпінгіт і сальпінгоофріт. Запальний же процес може стати причиною безпліддя або невиношування вагітності.

Лікування

Чи потрібно лікувати наботових кісти? У більшості випадків утворення ці зазвичай ніяк себе не проявляють і не погіршують якість життя. Якщо кіста не робить впливу на стан статевих органів, то необхідності позбавлятися від цього утворення немає. У той же час не варто сподіватися, що з часом кіста якимось чином мимовільно зникне - такого не відбувається. Лікар може спостерігати за кістою протягом тривалого часу, і якщо кіста почне рости або стане причиною виникнення запальних захворювань, то буде прийнято рішення про її видаленні.

Якщо наботових кісті супроводжує хронічний запальний процес, то правильним буде вилікувати кісту якомога раніше. Якщо кісти виявляють в період вагітності, то лікування їх, що припускає розтин кісти і її очищення, відкладають до післяпологового періоду.

Лікування полягає в розтині кісти і її дренуванні. Перед виконанням цієї нескладної операції необхідно вилікувати всі запальні захворювання репродуктивної системи. Розтин кісти можна проводити амбулаторно майже в будь-який день циклу після закінчення менструації. Протягом трьох днів до початку місячних і під час менструації такі операції не проводять щоб уникнути розвитку ендометріозу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікування кісти народними засобами

Суть оперативного втручання полягає у створенні в оболонці кісти невеликого отвору, через який за допомогою вакууму знищується увесь вміст кісти - тягуча слизова маса.

У деяких випадках, особливо при наявності інфекційних захворювань, кісти можуть утворюватися знову на тому ж самому місці. Тому дуже важливо в рамках підготовки до операції діагностувати і вилікувати всі запальні захворювання.

Народних методів лікування наботових кісти не існує. Це пов'язано, з одного боку, з тим, що хвороба ніяк себе не проявляє і не доставляє ніяких незручностей, а з іншого - з тим, що наявність кісти можна виявити тільки за допомогою кольпоскопа, винайденого менш століття тому. З цієї причини навряд чи варто покладатися на допомогу цілителів в справі лікування кісти шийки матки.

Що ж стосується профілактики захворювання, то досить регулярно показуватися гінеколога і вчасно лікувати будь-які запальні захворювання репродуктивних органів. Своєчасна діагностика і лікування кольпіту, цервіціта та інших запальних захворювань, а також інфекцій, що передаються статевим шляхом, допоможе мінімізувати ймовірність утворення кісти шийки матки.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

0:36
Чому бородавки не можна видаляти без участі лікарів
7:31
Як контролювати тиск без ліків: прості поради для здорового життя
20:26
Найпростіші способи збити температуру без таблеток
18:45
5 заморожених овочів, які допоможуть знизити холестерин
11:18
Терапевт назвала чай , який допомагає від кашлю
10:35
Як полегшити головний біль: корисні поради
9:30
Вчені виявили бактерії, які допоможуть боротися з алергією
18:45
Медики назвали ягоду, яка захищає від раку крові
13:30
Спорт бореться з хворобами Паркінсона та Альцгеймера
12:30
Топ-4 напої при сечокам'яній хворобі
1:20
4 варіанти вимірювання температури тіла
22:30
Втрата нюху може свідчити про важку хворобу
17:30
Квіти лаванди проти 9 хвороб
10:30
Овочі та фрукти, які прямо протистоять хворобам
13:30
Пекуча їжа, яка бореться з діабетом та холестерином
23:30
5 хвороб, які здатні подолати кабачки
13:30
Народні методи допомоги при укусі бджоли
9:30
Вчені обрали продукти, як допоможуть підшлунковій залозі
13:30
Найкращі продукти для зниження сечової кислоти
6:30
Причини виникнення шуму у вухах
22:30
Вірні ознаки хворої печінки
6:30
Три народні методи лікування ревматизму
23:30
Причини виникнення закладеності носа
9:30
Які ліки не варто приймати при застуді
10:30
Помічна речовина при нудоті та печії
0:47
Як вправити грижу диска?
21:30
Одержимість фітнесом та здоровим харчуванням - це хвороба
15:30
Як можна усунути причини хропіння
22:30
Ознаки проблем з вашою печінкою
15:30
Фактори, які можуть викликати головний біль
15:30
Знайдено причину розвитку бічного аміотрофічного склерозу
13:30
Продукт, якого боїться біль у м'язах
12:30
Натуральний засіб проти нудоти
10:30
Рослина, яка зніме запалення в шлунку
12:30
Щоденні дії, котрі збережуть вам здоров'я
10:30
Коли потрібна кінезіотерапія
12:30
Вчені довели, що самонавіювання здатне лікувати хвороби
7:30
Фруктовий сік, котрий ефективно лікує кашель
8:30
Продукти, котрі здатні лікувати хвороби
15:30
Найчастіші причини, через які виникає мігрень
Здоров'я в соцмережах: