Виявляється, у астматиків здоров'я порожнини рота, тобто ясен і зубів, буває підірваним. В цьому випадку вкрай важливо звертати більше уваги на цей аспект і частіше ходити до зубних лікарів.
Астма впливає на стан ротової порожнини
Сухість у роті - це найпоширеніша проблема астматиків. Вона виникає з двох причин. По-перше, астма іноді обмежує приплив повітря, і пацієнти з цією хворобою частіше дихають через рот, а не через ніс. По-друге, при астмі знижується вироблення слини, або слина буває більш низької якості. А це провокує стійку сухість у роті, що шкідливо для зубів і ясен.
Астма може вплинути на якість і кількість слини, але існує ще й проблема лікування астми за допомогою інгаляторів. Вона ще більш підсилює сухість у роті. Слина необхідна для контролю надлишкового росту бактерій. Без слини вони починають розростатися, розвиваються карієс, гінгівіт і кандидоз. Зростання кількості бактерій в порожнині рота негативно впливає на весь організм, оскільки поганий стан зубів з часом викликає системні проблеми.
В цьому випадку треба бути гранично відкритим зі своїм стоматологом, який повинен знати про наявність астми і про прийом певних ліків. Зубного лікаря слід відвідувати регулярно, щоб робити професійну чистку зубів і піклуватися про профілактику карієсу. Обов'язково після інгалятора очищайте рот. В ідеалі слід чистити зуби, але якщо це неможливо, полощіть рот водою після використання інгалятора. Вибирайте ополіскувач зі фтором. Пийте більше води протягом дня, щоб боротися з сухістю. Жувальні гумки без цукру також допомагають виробляти слину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Слабкі місця організму дитини за знаком зодіаку
Яка їжа стимулює ріст дитини?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою