Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиПанензим

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назва: pancreatin (панкреатин);

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою рожевого кольору;

склад: одна таблетка містить панкреатину з мінімальною ферментативною активністю: ліпази 10 000 ОД ЄФ, амілази 7 500 ОД ЄФ, протеази 375 ОД ЄФ;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, натрію хлорид, поліпласдон XL, магнію стеарат, покриття ACRYL-EZE для нанесення оболонки до отримання таблетки масою 330 мг.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишково розчинні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що покращують травлення. Полі ферментні препарати.

Код АТС А 09А А 02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ферментний препарат. Поповнює дефіцит ферментів підшлункової залози (ліпази, амілази та протеаз), які гідролізують, відповідно, рослинні та тваринні жири (до гліцерину і жирних кислот), полісахариди (до декстринів та моносахарів) і білки (до дипептидів та амін окислот), сприяючи більш повному всмоктуванню харчових речовин в тонкому кишечнику. Застосовується для замісної терапії при недостатності зовнішньо секреторної функції підшлункової залози.

Фармакокінетика. Кислотостійка оболонка таблеток оберігає ферменти від інактивації шлунковим соком. Тільки під дією нейтрального або злегка лужного середовища тонкого кишечнику відбувається розчинення оболонки та вивільнення ферментів. Травні ферменти, що входять до складу панкреатину, не всмоктуються, а діють тільки у порожнині кишечнику.

Показання для застосування. Захворювання, які супроводжуються порушеннями процесу травлення у зв’язку із зовнішньо секреторною недостатністю підшлункової залози: хронічний панкреатит, муковісцидоз, а також при станах після резекції шлунка та тонкого кишечнику, при функціональному прискоренні проходження їжі через кишечник, при захворюваннях кишечнику, органів гепатобіліарної системи, при погрішностях у дієті – вживанні рослинної, жирної та незвичної їжі, що важко перетравлюється, при метеоризмі, підготовці до рентгенологічних або ультразвукових діагностичних досліджень.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, під час їжі, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Доза підбирається індивідуально, залежно від ступеня недостатності функції підшлункової залози та складу дієти.

Зазвичай дорослим призначають по 1 – 2 таблетки (що відповідає 10 000 – 20 000 ОД за ліпазою) під час їжі. Залежно від виду їжі та тяжкості розладу травлення доза може бути значно вищою.

Не рекомендується перевищувати дозу, яка дорівнює 15 000 – 20 000 ОД ліпази на 1 кг маси тіла.

Питання про тривалість лікування вирішують індивідуально.

Побічна дія. Алергічні реакції; в окремих випадках у пацієнтів з муковісцидозом – стен озування нижніх відділів тонкого кишечнику, запор та непрохідність кишечнику.

Протипоказання. Гіпер чутливість, гострий панкреатит, хронічний панкреатит у фазі загострення.

Передозування. Симптоми передозування не описані.

Особливості застосування. При муковісцидозі доза препарату повинна бути адекватною кількості ферментів, яка необхідна для гідролізу жирів, враховуючи кількість та якість їжі, що споживається.

Вагітність і лактація. Препарат можна застосовувати у період вагітності та годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних про взаємодію з іншими лікарськими засобами немає.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 20С до 80С.

Термін придатності препарату – 2 роки.

Зберігати в недоступному для дітей місці!

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці. По 1 контурній упаковці, вкладеній у пачку. По 2 контурні упаковки, вкладені у пачку.

Виробник. ЗАТ «ІНДАР», м. Київ.

Адреса. 02099 м. Київ – 99, вул. Зрошувальна, 5. Тел. 566-35-12.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus