Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Сенадин

ТОВ “Фармацевтична компанія “Здоров'я”, Україна


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки плоско циліндричної форми, з рискою і фаскою, від сіро-коричневого до коричневого кольору із вкрапленями більш темного і більш світлого кольру, із запахом ваніліну;

склад: 1 таблетка містить екстракту листа сени (олександрійського листа), що містить кальцієві солі сенозидів А і В, у перерахуванні на 20% – 70 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, ванілін, магнію стеарат, метилпарагідроксибензоат, кислота стеаринова, тальк, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Проносні засоби. Глікозиди сени. Код АТС А 06А В 06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Проносний препарат рослинного походження (лист сени або олександрійський лист, або лист касії гостролистої) з м'якою дією.

Фармакологічна дія обумовлена антраглікозидами (в основному сенозидами А та В), а також іншими глікозидами. При застосуванні внутрішньо глікозиди сени проходять через шлунок і тонкий кишечник у незміненому вигляді, не всмоктуючись. У товстому кишечнику антраглікозиди розщеплюються кишковими бактеріями на фармакологічно активні антрони та антраноли, які подразнюють інтерорецептори товстої кишки, посилюють перистальтику і прискорюють випорожнення кишечнику. Антрони та антраноли перешкоджають всмоктуванню води та електролітів, сприяють дифузії води в просвіт кишечнику. Внаслідок осмотичного ефекту відбувається розпушення калових мас і збільшення їх обсягу, що сприяє послаблюючому ефекту антраглікозидів.

Проносна дія виявляється через 6–10 годин. При тривалому застосуванні препарату інтенсивність його дії може знижуватись через зменшення вмісту калію в організмі.

Препарат добре переноситься пацієнтами, у зв'язку з малим вмістом смолистих речовин не чинить подразнювальної дії на кишечник.

Фармакокінетика. Метаболіти антраглікозидів сени практично не всмоктуються, в основному виводяться з калом, а також із сечею. Виділяються також із потом, проникають у грудне молоко.

Показання для застосування. Хронічний запор, гіпо- і атонія кишечнику, полегшення випорожнення кишечнику при геморої, проктиті і тріщинах заднього проходу, очищення кишечнику перед діагностичними і лікувальними процедурами.

Спосіб застосування та дози. Приймають внутрішньо, один раз на добу, запиваючи рідиною. Дорослим і дітям старше 12 років призначають перед сном, дітям молодше 12 років – вранці натще.

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1–2 таблетки; за відсутності ефекту дозу збільшують до 2–3 таблеток на прийом. Максимальна добова доза – 3 таблетки.

Дітям віком від 6 до 12 років призначають по 1 таблетці. Максимальна добова доза – 2 таблетки.

Дітям віком від 3 до 6 років призначають по ½–1 таблетці. Максимальна добова доза – 1½ таблетки.

Дітям віком від 1 до 3 років призначають по ½ таблетки. Максимальна добова доза – 1 таблетка.

Слід застосовувати найменшу дозу, необхідну для одержання м'якого калу. При підборі дози слід одну і ту саму дозу застосовувати протягом декількох днів, за відсутності ефекту – поступово збільшувати дозу на ½ таблетки. Якщо при застосуванні максимальної дози протягом трьох днів дефекація не відбувається, необхідно звернутись до лікаря.

При курсовому застосуванні після двох тижнів застосування препарату слід зробити перерву в два тижні.

Не слід застосовувати тривалий час або у дозах, що перевищують рекомендовані.

Побічна дія. Препарат зазвичай добре переноситься, рідко можливі анорексія, біль у ділянці живота, діарея, зміна забарвлення сечі (червона або коричнева), алергічні реакції. При тривалому застосуванні можливі втрата електролітів, в основному калію, метеоризм, альбумінурія, гематурія, псевдомеланоз кишечнику, атонія товстого кишечнику, порушення травлення.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препаратів сени та інших компонентів препарату, метрорагії, паралітична кишкова непрохідність, гострі запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона, виразковий коліт, апендицит), перитоніт, пептична виразка шлунка і дванадцяти палої кишки, шлунково-кишкові кровотечі, защемлена грижа, цистит, біль у ділянці живота не встановленого генезу, тяжкі порушення водно-електролітного балансу, дитячий вік до 1 року.

Передозування. При передозуванні може розвинутися діарея, що призводить до порушень водно-електролітного балансу. У цьому випадку слід відмінити прийом препарату. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Препарат рекомендується застосовувати тільки в тому випадку, якщо нормалізації випорожнення не вдається домогтися зміною дієти або застосуванням препаратів, які збільшують обсяг кишкового вмісту.

З обережністю слід застосовувати препарат дітям віком до 6 років, пацієнтам із захворюваннями печінки і/або нирок.

Під час лікування кисла сеча може набувати жовтувато-коричневого кольору, лужна – червонуватого кольору.

Вагітність і період годування груддю. Застосування препарату у вагітних сполучено з більш високою імовірністю розвитку побічних ефектів (абдомінальний біль, діарея). На час лікування препаратом годування груддю рекомендується припинити, тому що компоненти препарату можуть проникати в грудне молоко і спричиняти часті рідкі випорожнення у дитини.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами. Препарат не впливає на керування транспортними засобами і виконання робіт, що вимагають підвищеної уваги, швидкості психічних і рухових реакцій. Проте необхідно перевірити індивідуальну реакцію на препарат.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При тривалому застосуванні або застосуванні у високих дозах препарат посилює ефект серцевих глікозидів та анти аритмічних засобів внаслідок зниження вмісту калію в організмі, порушує абсорбцію тетрациклінів. При одночасному застосуванні з ті азидними діуретиками, гормонами кори надниркових залоз, препаратами з кореня солодки підвищується ризик розвитку гіпокаліємії. Знижує ефективність препаратів, які повільно всмоктуються у шлунково-кишковому тракті.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 8 °С до 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. Таблетки № 10, № 10х 2 у контурній чарунковій упаковці.

Виробник. ТОВ “Фармацевтична компанія “Здоров'я”.

Адреса. Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus