Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Цефограм

ОРХІД ХЕЛТХКЕР, Індія


Цефограм

Код: J01DD04

Протимікробні


Інструкція



Загальна характеристика:



міжнародна та хімічна назви: ceftriaxone;



(6R,7R)•7•[2•(2• аміно-4-тіазоліл) гліоксиламідо)-8-oксо-3-[(1,2,5, 6-тетрагідро-2-метіл-



5,6-діоксі-aс-тріазін-3- іл) тіо]метіл] -5- тіа-1- азабицикло [4,2,0]oкт-2-ен-2- карбонова кислота,72-(Z)-(O- метілоксим ), сеск’юатергідрат, динатрієва сіль.



основні фізико-хімічні властивості: кристалічний порошок від білого до жовтуватого кольору, слабко-гігроскопічний, легкорозчинний у воді;



склад: 1 флакон містить цефтриаксону натрію еквівалентно цефтриаксону 250 мг, 500 мг або 1000 мг;



допоміжні речовини: стерильна вода для ін’єкцій.



Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.





Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Цефалоспорин третього покоління. Код АТС J01D D04.



Фармакологічні властивості.



Фармакодинаміка. Цефтриаксон – це антибіотик з бактерицидною дією, яка зумовлена його спроможністю пригнічувати синтез клітинних мембран мікро організмів. Має широкий спектр активності щодо грам негативних і грам позитивних мікро організмів, у тому числі штамів, продукуючих бета-лактамазу. Цефтриаксон стійкий відносно дії бета-лактамаз (пеніцилін аз і цефалоспориназ) Як правило, він активний відносно таких мікро організмів:



Чутливі (аеробні грам позитивні бактерії) - Staphylococcus aureus (включаючи



пеніцилін азопродукуючі штами), (метицилін - чутливі), Staphylococcus epidermidis,



Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes (бета-гемолітичної групи A), Streptococcus agalactiae (бета-гемолітичної групи B), Streptococcus viridans, Streptococcus bovis (бета-гемолітичної групи D).



Чутливі (аеробні грам негативні бактерії) - Aeromonas hydrophila, Alcaligenes faecalis, Alcaligenes odorans, Branhamella catarrhalis, Capnocytophaga spp., Citrobacter diversus (у тому числі Citrobacter amalonaticus), Citrobacter freundii, Enterobacter aerogenes, Enterobacter cloacae, Escherichia coli, Enterobacter spp. (інші), Haemophilus influenzae (у тому числі штами, продукуючі бета-лактамазу і стійкі до ампіциліну), Haemophilus ducreyi, Haemophilus parainfluenzae, Klebsiella oxytoca, Klebsiella pneumoniae, Moraxella catarrhalis (у тому числі штами, продукуючі бета-лактамазу) Morganella morgannii, Moraxella osloensis, Moraxella spp. (інші), Neisseria gonorrhoeae (у тому числі штами, продукуючі і не продукуючі пеніцилін азу), Neisseria meningitidis, Pasteurella multocida, Plesiomonas shigelloides, Pseudomonas aeruginosa, Pseudomonas spp. (інші), Providentia rett-geri, Providencia spp., Providentia spp. (у тому числі Providencia rettgeri), Proteus vulgaris,



Proteus mirabilis, Proteus penneri, Pseudomonas fluorescens, Salmonella spp. (у тому числі Salmonella typhi (не тифоїдні), Serratia marcescens, Serratia spp. (інші), Shigella spp., Vibrio spp. (у тому числім числе Vibrio cholerae),Yersinia enterocolitica, Yersinia spp. (інші).



Чутливі (анаеробні бактерії) - Bacteroides fragilis, Clostridium spp. (крім Clostridium difficile), Fusobacterium spp. (крім Fusobacterium mortiferum), Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp.



З проміжним рівнем чутливості (аеробні грам позитивні бактерії) – Listeria monocytogenes.



З проміжним рівнем чутливості (аеробні грам негативні бактерії) – Acinetobacter calcoaceticus, Acinetobacter lwoffi, Acinetobacter anitratus (головним чином, Acinetobacter baumanii).



Стійкі – метицилін-стійкі стафілококи Staphylococcus spp., більшість штамів



стрептококів бета-гемолітичної групи D і ентерококів, у тому числі Enterococcus faecalis,



Enterococcus faecium.



Цефтриаксон не ефективний відносно грибів і вірусів.



Фармакокінетика. Фармакокінетика цефтриаксону має нелінійний характер. Усі основні фармакокінетичні параметри, які залежать від концентрацій препарату, за винятком періоду напів виведення, залежать від дози.



Всмоктування. Після внутрішньом’язового введення препарат Цефограм® всмоктується швидко і повністю.



Пікові концентрації в сироватці досягаються наприкінці введення, тобто через 30 хвилин після внутрішньо венного введення і через 2 години після внутрішньом’язового введення.



Середні значення плазмової концентрації (мкг/мл) після одноразового внутрішньо венного і внутрішньом’язового введення 500 мг і 1000 мг доз цефтриаксону із інтервалом



30 хв - 24 години наведено в таблиці 1.




Показання для застосування. Інфекції, спричинені цефтриаксон - чутливими



мікро організмами:



- сепсис;



- менінгіт:



- інфекції органів черевної порожнини;



- інфекції кісток, суглобів, шкіри, м’яких тканин та ранові інфекції;



- інфекції нирок та сечовивідних шляхів;



- інфекції дихальних шляхів (особливо пневмонія);



- інфекції ЛОР-органів;



- інфекція статевих органів, включаючи гонорею;



- бактеріальна септицемія;



- інфекційно-запальні захворювання органів таза;



- передопераційна профілактика можливих інфекцій при хірургічних втручаннях;



- профілактика після операційної інфекції;



- профілактика інфекцій у пацієнтів з ослабленою захисною функцією організму.





Спосіб застосування та дози. Схему лікування призначають індивідуально, залежно від локалізації і тяжкості перебігу захворювання, чутливості збудника. Препарат вводять внутрішньом’язово або внутрішньо венно.



Дорослим і дітям старше 12 років – по 1- 2 г 1 раз на добу, добову дозу, за необхідності, можна збільшити до 4 г і вводити через 12 годин.



Новонародженим (до 2 тижнів) – 20 - 50 мг/кг маси тіла 1 раз на добу.



Немовлятам віком від 3 тижнів і дітям віком до 12 років (маса тіла менше 50 кг) –



20 - 80 мг/кг 1 раз на добу.



Дітям з масою тіла більше 50 кг – дозу для дорослих. Тривалість лікування звичайно не перевищує 10 днів. Введення препарату необхідно продовжувати ще протягом



48 - 72 годин після нормалізації температури.



При бактеріальному менінгіті у немовлят і дітей молодшого віку (з 3-х тижнів до 6 років), лікування розпочинають в дозі 100 мг/кг на добу (але не більше 4 г). При ідентифікації збудника і ступеня його чутливості дозу можна відкоригувати. Тривалість лікування залежить від збудника і може становити від 4 днів для Neisseria meningitidis до 10 - 14 днів для чутливих штамів Enterobacteriaceae.



При гонореї – дорослим внутрішньом’язово одноразово 250 мг.



Дорослим і дітям старше 12 років для профілактики після операційних ускладнень – одноразово 1 - 2 г (залежно від ступеня небезпеки зараження) за 30 - 90 хв до початку операції. Пацієнтам із порушенням функції нирок, корекція дози потрібна лише при кліренсі креатині ну нижче 10 мл/хв. У такому разі добова доза не повинна перевищувати



2 г.



Правила приготування і введення розчинів



Попередньо проводиться шкірний тест на чутливість до антибіотика, а також тест на чутливість пацієнта до лідокаїну.



Слід застосовувати лише свіжо приготовлені розчини.



Після розведення сухого порошку в розчиннику, розчин слід злегка струсити.



Стандартні асептичні засоби повинні застосовуватися під час приготування і



введення препарату.



Для внутрішньом’язової ін’єкції: Цефограм® розчиняється в 1 % розчині лідокаїну. Дози порошку, об’єм розчинника для розведення з утворенням концентрація цефтриаксону



250 мг/мл наведені в таблиці 4.



Протипоказання. Гіпер чутливість до цефалоспоринових та пеніцилінових антибіотиків.



Вагітність, особливо у перші 3 місяці, період годування груддю.



Передозування.



Симптоми передозування: запаморочення, парестезії, головний біль, судоми.



Лікування передозування: специфічного антидоту не існує, лікування передозування препарату є симптоматичним.



Особливості застосування. У пацієнтів, в анамнезі яких є вказівки на алергічні реакції після введення пеніциліні в, може відмічатися перехресна алергія до цефалоспоринових антибіотиків.



При одночасній тяжкій нирковій і печінковій недостатності слід регулярно визначати концентрацію Цефограм® в плазмі крові. У хворих, які перебувають на гемодіалізі, необхідно слідкувати за концентрацією Цефограм® в плазмі крові, оскільки у них може знизитися швидкість його виведення.



При тривалому лікуванні необхідно регулярно контролю вати картину периферичної крові, показники функціонального стану печінки і нирок.



В окремих випадках при ультразвуковому обстеженні жовчного міхура відмічаються затемнення, які, як правило, з’являються в наслідок застосування вищої, ніж рекомендовано, дози Цефограм® і помилково сприймалися як жовчні камені. Ці затемнення насправді є осадженими солями кальцію, які зникають після відміни препарату.



Вагітність. Безпека застосування препарату Цефограм® у жінок в період вагітності не була вивчена. Вагітним препарат призначають у разі крайньої необхідності, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода



На період лікування припинити годування груддю.



Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Даних немає, однак передбачається, що Цефограм® не повинен впливати на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Обережність при комбінованому призначенні з аміноглікозидами та діуретиками. Не змішувати Цефограм® з іншими антибіотиками в ін’єкційних та ін фузійних розчинах. Препарати, що посилюють перистальтику кишечнику, протипоказані.



Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0С в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.



Термін придатності – 3 роки.



Рекомендується щойно приготовані розчини препарату Цефограм® застосовувати негайно. Термін придатності приготовлених розчинів препарату Цефограм® при зберіганні при температурі не вище 25 º С 6 годин, при температурі 5 º С - 24 години.



Умови відпуску. За рецептом.



Упаковка. По 250 мг, 500 мг у флаконах у комплекті з розчинником по 5 мл в ампулах (скляних або поліетиленових), по 1000 мг у флаконах у комплекті з розчинником по 10 мл в ампулах (скляних або поліетиленових).



Виробник. Орхід Хелтхкер, (відділення Орхід Кемікалс eнд Фармасьютікалс Лімітед)



Індія.



Адреса. 911, Джи Ай Ді Сі, Макарпура, Вадодара – 390010 Гуджарат, Індія.





Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus