Часті провали в пам'яті - класична ознака деменції, але інші симптоми можуть вводити в оману.
Ознака хвороби Альцгеймера
Атипові ознаки, такі як конфабуляції, наприклад, можуть виникати у людей, які намагаються заповнити прогалини у своїй пам'яті, спричинені втратою пам'яті. У деяких випадках вони були зареєстровані як перший симптом у пацієнтів із хворобою Альцгеймера.
Невролог виділив два різні тематичні дослідження, в яких, як повідомляється, пацієнти з хворобою Альцгеймера вигадували інформацію про своє минуле.
"Конфабуляції, також відомі як помилкові спогади, пов'язані з різними захворюваннями, що вражають переважно лобові ділянки мозку. Нейропсихологічні дисфункції, що у основі механізмів конфабуляцій, маловідомі. Конфабуляції розцінюються як перший симптом зниження когнітивних функцій", - каже лікар-невролог Олександра Остапенко.
Конфабуляції - це дії та словесні твердження, ненавмисно несумісні з історією пацієнта. Іншими словами, вони описують нейропсихіатричний розлад, при якому у пацієнта формуються помилкові спогади без наміру обману.
У дослідженні описується випадок конфабуляції пацієнтки 77 років. Її чоловік повідомив, що її пам'ять значно погіршилася минулого року і що стали очевидними інші симптоми, такі як просторова дезорієнтація та спонтанні конфабуляції. Розмови виникли, зокрема, під час перегляду фотографій та зображень міст у всьому світі. "Вона почала розповідати про подорожі, у яких ніколи не була", — йдеться у звіті.
При наступному відвідуванні через рік родичі пацієнтки відзначили стабілізацію порушень пам'яті та невелике зниження конфабуляцій. Після проведення додаткових тестів було встановлено діагноз легких когнітивних порушень через хворобу Альцгеймера.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою