Мабуть, всім нам знайомий стан восени та взимку, коли нічого не хочеться.
зимова депресія
"Зимова депресія" відвідує переважно жителів холодних країн (найбільш віддалених від екватора) і вдвічі частіше жінок, ніж чоловіків. Лікарі відносять "зимову депресію" до категорії сезонних емоційних розладів (SAD - Seasonal Affective Disorder) і обнадіюють, що її перебіг можна значно полегшити.
Вчені погоджуються, що головна причина сезонного емоційного розладу - короткий світловий день в осінньо-зимовий період. Нестача сонячного світла негативно впливає на роботу гіпоталамуса (відділу головного мозку, відповідального за такі функції, як настрій, сон, апетит та секс), порушує баланс мелатоніну ("гормону сну") в організмі та пригнічує вироблення серотоніну ("провідника" між головним мозком та клітинами), який безпосередньо пов'язаний з нашим настроєм, апетитом та сном).
Ознаки розладу починають долати нещасних, схильних до нього, з ранньої осені, коли значно скорочується світловий день, і в більшості випадків проходять самі собою з приходом весни. "Зимова депресія" вражає людей різною мірою. Деякі відчувають сезонний емоційний розлад у повній тяжкості, тоді як більшість відчуває лише окремі легкі симптоми "зимової туги".
А у вас таке буває?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 навички, які потрібно засвоїти школярам
Вправа, яка допоможе дізнатись емоційний стан дитини
Тонкі шведські млинці панкакор з брусничним соусом