Часто ми навіть не задумуємося, що так робимо.
1. Сидите на дивані замість того, щоб рухатися. За даними досліджень, проведених на мишах, тварини, які більше рухалися, краще переживали стресові фактори. Мозок, згідно з цими дослідженнями, більш підготовлений до того, щоб справлятися зі стресом, коли тіло фізично активно. Регулярні фізичні вправи допомагають зняти стрес. І в той же час ви виглядатимете краще.
2. Дихаєте поверхнево. Часте поверхневе дихання - це природна реакція на стрес, але тільки якщо ви зіткнулися віч-на-віч з левом або тигром. Знайдіть дихальні вправи для того, щоб робити їх наступного разу, коли зрозумієте, що вас турбує занепокоєння.
3. Намагаєтеся протистояти факторам стресу. Це похвальне зусилля, але набагато краще, якщо ви спробуєте уникнути того, що вас турбує. Вам не подобається юрба? Тоді вирушайте за покупками до супермаркету у суботу, у другій половині дня. Так само корисно спробувати уникати людей, які вам не подобаються, і ви не повинні відчувати себе винними через це.
4. Розглядаєте тайм-менеджмент як ціль, а не як реальність. Якщо ви почуваєтеся перевантаженими повсякденними справами, подивіться, скільки часу займає кожна з них. Планування дня та визначення пріоритетів може допомогти вам стежити за часом, і, отже, ви почнете відчувати, що керуєте власним життям.
5. Ви завершили велику справу Але... з якихось причин ви відчуваєте, що не можете розслабитися. Фахівці радять спробувати допомогти іншим. Іншими словами, виявляйте свої добрі якості і, можливо, ви відчуєте себе набагато краще.
А у вас є такі звички?