Медики з Шанхайського Інституту харчування і здоров'я Китайської академії наук сформулювали нову методику діагностики раку печінки, виявивши нові маркери цього захворювання.
Діагностика раку
В дослідженні взяли участь 375 пацієнтів з раком печінки, 50 пацієнтів зі здоровою печінкою і 3 780 пацієнтів з іншими видами онкології. Автори роботи проаналізували показники метилювання (зміни без порушення нуклеотидної послідовності) ДНК добровольців.
В результаті вченими був зроблений висновок про те, що за показниками метилування ДНК в крові людини можна засікти ранню стадію раку печінки. Створивши співвідносну з цими даними модель прогнозування, дослідники змогли переконатися в тому, що вона ефективно працює. Частка успішних результатів з використанням цього алгоритму склала 92%.
Відкриття китайських фахівців вкрай важливе, оскільки саме рання діагностика раку печінки є серйозною проблемою для медицини. Хоча онкологічне захворювання печінки і є однією з найпоширеніших смертоносних недуг у світі, більшість діагнозів ставиться пацієнтам лише тоді, коли рак вже грунтовно розвинувся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі