Вчені стверджують, що мозок потрібно постійно змушувати працювати.
деменція
Пам'ять - це наче ще один м'яз, котрий дуже хоче, щоб його тренували і навантажували.
Тренувати свою пам'ять означає порушувати її звичні межі, давати їй незвичайні нові завдання, щоб мозок використовував і розвивав нові шляхи. Вправами для пам'яті може бути все, що завгодно: від розширення кругозору в області ботаніки до вивчення іноземних мов та запам'ятовування складних математичних формул.
До речі, вчені з Единбурзького університету в Шотландії встановили, що вивчення будь-якої іноземної мови дуже позитивно впливає на пізнавальну функцію мозку і віддаляє розвиток старечого слабоумства, навіть у тому випадку, якщо мову починають вивчати в зрілому віці. Дослідники довели, що двомовність, у якому б віці не вивчалася мова, може уповільнити старіння мозку. Якщо у білінгвістів і була деменція, то наступала вона на 5 років пізніше, ніж у тих, хто володів лише однією мовою. Знання трьох і більше мов, запевняють шотландські вчені, ще позитивніше впливає на інтелект. Білінгвісти, незалежно від віку, більш креативні та організовані, краще справляються зі складними завданнями.
Також ефективною вправою для тренування мозку є розвиток асоціацій та застосування мнемоніки (від грец. – «мистецтво запам'ятовування», техніка для запам'ятовування невідомих слів та понять шляхом утворення асоціацій зі знайомими та зрозумілими об'єктами).
Отож, якщо не хочете на старості бути тягарем для дітей та внуків, то вчіть мови!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою