Потрібно пам'ятати, що блискавка - це великий розряд електроенергії. То чого не можна робити під час грози?
блискавка
1. Відкривати вікна
При відкритих вікнах та сильних поривах вітру до квартири може залетіти кульова блискавка. Крім цього, вона може розрядитися прямо біля вікна та запалити штори. Не забувайте, що блискавка може потрапити до приміщення навіть за зачиненими вікнами. Наприклад, через вимикач або розетку. Кульова блискавка являє собою кулю, що світиться. Її розмір коливається від кількох сантиметрів до метра і навіть більше. Якщо вам довелося зіткнутися з цим явищем, постарайтеся покинути приміщення, пересуваючись дуже повільно.
2. Тримати електроприлади увімкненими в мережу
Справа в тому, що якщо блискавка вдарить поряд з лініями електропередач, то прилади, що включені в мережу, можуть вийти з ладу через стрибок напруги. При цьому відключати прилади важливо ще до грози. В іншому випадку ви можете отримати удар струмом.
3. Торкатися металевих предметів
Предмети з металу дуже приваблюють блискавки. Намагайтеся не стояти поруч із стояками, батареями, а також біля газової труби під час грози.
4. Розмовляти по мобільному телефону
Не раз блискавка вбивала людину саме під час розмови мобільним телефоном. Незважаючи на те, що під час грози сигнал може бути нестійким або відсутнім зовсім, не варто ризикувати. У мобільному телефоні також є металеві частини. Тому це може притягнути розряд блискавки.
5. Мити посуд чи митись
Справа в тому, що якщо блискавка потрапить у будинок, то вона може розподілитись по трубах водопроводу. Таким чином, сантехніка може вдарити струмом під час миття посуду, прийняття душу чи ванни.
А ви знали ці правила раніше?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою