Часто буває так, що пара дуже хоче дитину, але нічого не виходить. У чому причина?
безпліддя
Звістка про безпліддя може звучати для жінки фертильного віку як вирок. До 12-15% сімейних пар стикаються з проблемою безпліддя. Якщо за півроку-рік за відсутності контрацепції бажана вагітність не настала, необхідно з'ясувати причини цього. У переважній більшості випадків безпліддя піддається лікуванню. Сучасний рівень медицини такий, що навіть найбільш, начебто, безнадійні стани можна виправляти.
Не можна розпочинати лікування безпліддя, не встановивши його причину. Що спровокувало порушення репродуктивних функцій організму жінки? Запальні процеси органів малого тазу? Інфекції сечостатевої системи? Спайкові процеси та непрохідність труб? Гормональний дисбаланс? Ендометріоз? Можливо, виною безпліддя у пари стали патології в організмі чоловіка? Чи привели до збою автоімунні захворювання? Чи вплинули стреси? Психічні травми? Лікар веде серйозну та напружену роботу з виявлення причин, проводить глибоке обстеження та всебічне лікування, внаслідок якого виключає фактори, що перешкоджають можливості завагітніти.
Так, безпліддя може бути абсолютним – жінка може і не завагітніти через незворотні зміни в організмі. Але, як свідчить Всесвітня організація охорони здоров'я, випадків абсолютного безпліддя у світі трохи більше 5%. В інших випадках ситуацію потрібно намагатися подолати. І її можна подолати, якщо наміри пар справді серйозні. Профілактика хвороб, своєчасне та якісне лікування патологій, доступність допоміжних репродуктивних технологій – це реальний шанс на повноцінне сімейне життя.
Тому не варто розчаровуватися, адже потрібно боротися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 корисних звичок, до яких необхідно привчати дітей змалечку
Тато і мама: як запровадити рівні обов'язки з догляду за дитиною?