Звісно, мало батьків одразу після народження первістка хочуть нову вагітність. Тому доводиться звертати увагу на контрацепцію.
контрацепція
До найпоширеніших методів запобігання вагітності у післяпологовому періоді відносять:
1. Бар'єрний метод (презервативи) вважається абсолютно безпечним методом, але слід пам'ятати, що його ефективність залежить від правильності застосування.
2. Лактаційна аменорея - це відсутність менструацій у період грудного вигодовування. У цей час активно виробляється гормон пролактин, який, своєю чергою блокує роботу яєчників. Але цей метод забезпечує надійний захист від вагітності за дотримання кількох умов:
- має пройти не більше 6 місяців після пологів; - повинно бути виключно грудне вигодовування, без догодівлі та допоїв; - перерви між годуваннями не повинні перевищувати 3-4 години вдень і 4-6 годин вночі; - повинні бути відсутні менструації.
3. Гормональна контрацепція (таблетки, імпланти) вважається надійнішою, ніж бар'єрний і лактаційний методи. До них відносять чисто прогестинові препарати, які дозволені жінкам, які використовують грудне вигодовування, починаючи з 6 тижнів після пологів. Ці препарати не пригнічують лактацію та абсолютно безпечні для малюка. Приймаються щодня, без перерв, доки жінка перебуває на грудному вигодовуванні. Після закінчення грудного вигодовування, за погодженням з лікарем, можна перейти на комбіновані оральні контрацептиви.
4. Внутрішньоматкова контрацепція. Введення внутрішньоматкової спіралі (ВМС), ідеальний варіант для тих жінок, які не планують вагітність протягом 3-5 років. Сучасні ВМС виготовлені із високоякісних матеріалів із вмістом срібла, золота, міді. А також можна використовувати внутрішньоматкову гормональну систему, яка поєднує в собі перевагу внутрішньоматкової спіралі та гормональної контрацепції. Контрацептивний ефект ґрунтується на місцевій дії гормону в порожнині матки, що забезпечує високий захист від небажаної вагітності. Рекомендовано встановлювати ВМС не раніше 6-8 тижнів після пологів (і 6-12 місяців після кесаревого розтину) після повного дообстеження.
А який метод контрацепції використовуєте ви?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 корисних звичок, до яких необхідно привчати дітей змалечку
Тато і мама: як запровадити рівні обов'язки з догляду за дитиною?