Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Біль у спині - причини

16:30, 20 Сер 2016 · Категорія: Жіноче здоров'я, Чоловіче здоров'я · Переглядів 1914 · 

Майже у кожної людини протягом життя трапляється хоча б один тривалий епізод болю в спині, а у третини дорослих людей ці неприємні відчуття повторюються регулярно. Актуальність проблеми ілюструється хоча б тим фактом, що на лікування болів в спині щорічно витрачається в три рази більше фінансів, ніж на терапію для онкологічних хворих.

Тривалість епізоду болю зазвичай становить близько 2 тижнів, але у багатьох пацієнтів залишкові явища зберігаються ще протягом місяця і довше. У частині таких хворих діагностуються грижі міжхребцевих дисків, стенози спинномозкового каналу, хвороби нирок, яєчників та інших внутрішніх органів, а іноді і злоякісні пухлини або їх метастази. У нашій статті ми коротко опишемо основні причини болю в спині і їх відмінні технічні характеристики, які допомагають людині зрозуміти, що з його здоров'ям виникли проблеми і пора звернутися до лікаря.

спина

спина



Ймовірні причини болю в спині: ураження хребта, його зв'язок та м'язів; утиск корінців і інші захворювання спинного мозку; захворювання внутрішніх органів; хвороби сполучної тканини; депресії і психогенні порушення. Доведено, що болі в спині частіше виникають при малій рухливості, ожирінні, курінні, важкої фізичної роботи, перебування в незручній позі, тривалій дії вібрації, а також різких поворотах тулуба.

Захворювання хребта, його зв'язок і суглобів
У більшості людей зі скаргами на болі в спині вони виникають через ураження міжхребцевих дисків, суглобів між відростками, а також самих кісткових тіл хребців. З віком диски між хребцями втрачають воду, зменшується їх товщина. В результаті збільшується рухливість окремих елементів хребетного стовпа, які дратують больові рецептори міжхребцевих суглобів. Слід сказати, що часто навіть у людей з вираженими віковими змінами хребта болі в спині немає. Нерідко і грижа диска поєднується з болем випадково. Біль у спині приносить багато занепокоєння. В останні роки все більшого значення в розвитку постійного болю в спині надається так званому фасеточними синдрому - форми остеоартрозу, що вражає суглобовий апарат хребта. Біль при фасеточному синдромі може бути як односторонньою, так і двосторонньої, локалізується близько хребта, частіше в поперекової області з поширенням в стегно. Біль часто з'являється вранці, але протягом дня проходить і знову посилюється після навантаження до вечора. Вперше вона з'являється зазвичай після різкого незручного повороту або нахилу тулуба. Біль посилюється в положенні стоячи і при розгинанні спини, зменшується в положенні сидячи або лежачи, при легкому згинанні, використанні опори. Фасеточний синдром часто рецидивує.

Нерідко викликають біль в спині при ураженні хребта такі стани: спондилолістез - зміщення хребців відносно один одного; стеноз хребетного каналу; анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтєрєва); остеопороз з переломами тіл хребців (нерідко у літніх людей, особливо у жінок); велика грижа диска (більше 5 мм); захворювання шийного відділу хребта.

Біль у спині часто виникає у пацієнтів старше 50 років.До більш рідкісних, але небезпечних причин больового синдрому відносяться пухлинні ураження, найчастіше це метастази в хребет. Ризик їх збільшується при наявності у пацієнта будь-якого онкологічного захворювання (частіше рак легені, молочної залози і простати), втрати ваги, лихоманки, тривалості скарг більше місяця, віком старше 50 років. Метастазами частіше за інших уражається грудний відділ хребта.

Ще однією причиною болю в спині, що відноситься до онкологічних захворювань, відноситься мієломна хвороба. Рідко, але зустрічаються доброякісні та первинні злоякісні пухлини хребта, наприклад, остеоід-остеома, саркома Юінга. Хвороба Бехтерева потрібно запідозрити при молодому віці пацієнта, ранкової скутості хребта і великих суглобів, поліпшення стану після розминки. Біль нерідко з'являється в сідничної області. Характерно її посилення вночі, так що хворий під ранок вже не може спати через неприємних відчуттів. Болі в спині з'являються і при інших спондилоартрити, які спостерігаються при таких захворюваннях: псоріатичний артрит; хвороба Рейтера; ювенільний ревматоїдний артрит; хвороби Крона, Уиппла, виразковий коліт; шигельоз, сальмонельоз, ієрсиніоз. Остеомієліт хребта або спондиліт потрібно припустити при тривалій лихоманці, внутрішньовенному введенні ліків або наркотичних засобів, що передує інфекційному захворюванні або травмі, прийомі імунодепресантів.

Запальні захворювання хребта можуть мати і специфічну природу, виникаючи при сифілісі, туберкульозі, гонореї, бруцельозі. Якщо біль виник вперше в житті, зверніться до лікаря! Визначено так звані індикатори серйозних проблем, які вимагають ретельного обстеження пацієнта: раптово вперше в житті виникла біль; дуже сильний біль; відсутність залежності болю від положення тіла; біль сильніше вночі, ніж вдень; вік пацієнта молодше 20 років і старше 55 років; недавно перенесена травма спини; ймовірність інфекції (запалення в сечостатевих шляхах, прийом імунодепресантів, синдром набутого імунодефіциту); перенесене онкологічне захворювання; нез'ясовне зниження маси тіла і лихоманка; загальна слабкість; нетримання сечі або калу; порушення ходи; прогресуючі неврологічні розлади. Поразка м'язів Особи сидячій роботі - в групі ризику ураження м'язів спини може бути вторинним: при хворобах хребта м'язи напружуються, що утримує хребетний стовп, але від постійної напруги і спазму самі стають причиною болю. Нерідко спазм м'язів виникає первинно, наприклад, при тривалому перебуванні в незручній позі або підвищеної тривожності. Такий больовий синдром має відносно доброякісний перебіг і добре піддається медикаментозної терапії.

Деякі системні захворювання м'язів також проявляються болем в спині. До них відносяться: ревматичний полимиалгія; фиброміалгия. Фіброміалгія - досить поширена хвороба, частіше зустрічається у жінок середнього віку. Вона характеризується розлитим болем в м'язах тулуба, скутістю, слабкістю, порушеннями сну, змінами шкірної чутливості, тривожністю, нестійким стільцем.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:30
У жінки різко почало випадати волосся. Що робити?
9:30
Чи справді статевий акт може спричинити цистит
12:30
Поради, котрі подолають нетримання сечі в жінок
7:30
Секрети, які допоможуть зберегти шкіру молодою і красивою
6:30
Хвороба яєчників, яку ніщо не може перемогти
6:30
Виявлено дивну причину облисіння жінок
10:30
Причини раннього клімаксу у жінок
6:30
Причини захворювання жінок на міому матки
0:20
Гінекологія та УЗД. Коли варто йти на діагностику
12:15
Що треба робити, щоб не випадало волосся
9:00
Перші сигнали алкогольної залежності
15:30
Як мед може нашкодити організму?
21:00
Молочні продукти для жінок із менопаузою
14:00
Причини безсоння у жінок до 40 років
0:40
Неправильне поєднання продуктів для здоров'я
0:40
Причини ранньої менопаузи до 45 років
21:00
Відмова від шапки може нашкодити здоров'ю
14:00
Поширені помилки під час чистки вух
11:00
Фактори, які пришвидшують появу сивини
21:00
Що нігті можуть розповісти про здоров'я?
22:00
Ревматоїдний артрит частіше виникає у жінок
14:00
Несподівана користь поцілунків
6:20
Молоді жінки схильні до мігренозного інсульту
14:00
Поради для покращення сну у похилому віці
12:30
Випадіння вій свідчить про хвороби
0:20
Причини обмеження молока для дорослих людей
19:45
Як зменшити споживання солі?
15:30
Нова небезпека солодкої газованої води
7:00
Зовнішні ознаки хворих суглобів
20:30
Звички, які порушують обмін речовин
19:45
Алкогольні настойки шкодять організму більше, ніж горілка
11:00
Небезпечна білизна для жінок
9:00
Користь частого вживання сухофруктів
17:00
Гормональні порушення, які призводять до набору ваги
23:30
Гінекологи розповіли, що робити з раннім клімаксом
21:00
Як не набрати вагу під час відмови від куріння?
19:45
Для правильної гідратації організму потрібно пити саме воду
14:00
Вік, коли людина активно старіє
7:00
Вплив вживання алкоголю на сон
11:00
Позбуваємось від другого підборіддя без операції
Здоров'я в соцмережах: