Цю недугу називають хворобою XXI століття, навіть деякі зірки страждають нею.За якими ознаками можна розпізнати анорексію і чому і без того стрункі жінки прагнуть ще більше схуднути? 7 ознак анорексії - Сильне зниження ваги, швидка стомлюваність. - Депресія, відмова від спілкування з близькими і друзями. - Зацикленість на їжі. - Порушення або відсутність менструального циклу. - Блідість і лущення шкіри. - Порушення роботи серцево-судинної або ендокринної системи. - Знижена температура тіла яка тримається більше декількох тижнів
Важливо! Якщо ви помітили більше 4 із зазначених симптомів, то слід негайно звернутися до лікаря.
анорексія
Психологічні причини анорексії
Захопленість ідеєю схуднення, звичайно, пов'язана з нормами привабливості, прийнятими в суспільстві. Але прагнення прирівняти своє тіло до еталонів краси не обов'язково призводить до анорексії.Основний фактор - низька самооцінка і страх відкидання. Більшість хворих виросли у благополучних сім'ях, але відчували в дитинстві сильний психологічний тиск. Батьки були вимогливі, надмірно критичні або ж просто недолюблювали дитину, не приділяли йому уваги, не намагалися зрозуміти.
Жінки, схильні до анорексії (у чоловіків захворювання зустрічається рідко), бувають невпевненими, тривожними, болісно переживають невдачі, мають труднощі в спілкуванні, схильні до пригніченого настрою. Відмова від їжі для них -метод стати краще, і спосіб тримати життя під власним контролем, і можливість привернути увагу, і варіант самопокарання. Схуднення так радує, що навіть на стадії виснаження, що відбувається не здається проблемою-тому і лікування буває неможливим. Запобігти анорексію можна, тільки якщо критично поставитися до свого стану.
Зайва заклопотаність думками про їжу, дієтах, голодуванні, калоріях, впевненість, що схуднення вирішить всі проблеми, переважання поганого настрою і загальне невдоволення життям -ось перші ознаки порушення.
Якщо на цьому етапі знайти діяльність, яка була б цікавою, то розвитку захворювання можна уникнути. Ще краще, якщо в житті з'являться нові люди, спілкування з якими принесе впевненість в собі і загальний позитивний настрій. Саме це покидати усвідомити власну цінність, навчитися приймати себе і любити. Любов до себе і самоповага - головна профілактика анорексії.