Лікар пояснив, чим небезпечно довго залишати внутрішні навушники у вухах
Три головні небезпеки навушників для здоров'я
Для абсолютної більшості з нас навушники давно перестали бути чимось дивним і необов'язковим. Сучасні навушники компактні, мають відмінне звучання і коштують недорого. Без цього аксесуару багато хто навіть не можуть вийти з дому: навушники в їхніх вухах з ранку до вечора, з перервою на нічний сон і прийом душу.
За словами лікаря-отоларинголога Володимира Зайцева, така залежність від навушників може бути небезпечна для здоров'я.
За словами фахівця, носіння внутрішніх навушників протягом довгого періоду часу може призвести до розвитку цілого ряду небезпечних захворювань.
- В першу чергу, це грибковий отит (отомікоз). Особливо у людей, які користуються слуховими апаратами або за службовим обов'язком використовують навушники по багато годин, як, наприклад, працівники колл-центрів, - уточнює Зайцев.
Друга небезпека, яка може загрожувати любителям «вічної музики», - сірчані пробки. Це тільки здається, що їх виникнення легко запобігти або позбавитися від них. Насправді, все трохи складніше. Вставляючи в вухо навушник, ми мимоволі проштовхуємо і утрамбовуємо вушну сірку вглиб. Там вона спресовується і в результаті утворюється пробка. Видалити її можна тільки в кабінеті лікаря. Інакше слух буде поступово погіршуватися, як і якість життя. У неприємному випадку може розвинутися контактний отит.
І найочевидніша проблема - падає слух. Чим голосніше ви слухаєте музику, тим швидше вам може знадобитися допомога лікаря або навіть слуховий апарат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою