Чому з носа «тече»?
Нежить, звичайно, не найприємніше явище, проте воно допомагає безпомилково визначати наявність проблем зі здоров'ям. За характером і кольором виділень досвідчений лікар без праці визначити, на що хворий пацієнт. Втім, в більшості випадків наявність нежиті - лише наслідок банальної застуди або алергії.
Лікар-отоларинголог Олена Веревкіна розповіла, як можна впоратися з цією недугою самостійно, без допомоги лікаря.
- Причинами нежитю можуть бути вірусна або бактеріальна інфекція, алергічна реакція, сухе повітря з великою кількістю пилу. При цьому у всіх випадках лікування однакове: промивати ніс сольовим розчином, видаляти виділення з носа, - зазначила Олена Веревкіна.
Як ще можна вилікувати нежить?
За словами медика, в лікуванні цієї недуги головне - швидкість реакції. Ледве з носа стало капати або текти, потрібно негайно вживати заходів.
Насамперед слід збільшити кількість випитої в добу рідини. І краще, якщо це буде не просто питна вода, а теплий чай з травами або корисним варенням. Наприклад, з малиною, полуницею, чорницею, медом та ін. Можна випити чай, заварений з липи.
Також ефективно допомагає перемогти застуду гаряче молоко з медом і невеликою кількістю соди.
Не забувайте при цьому часто провітрювати приміщення.
Дихайте глибше!
- Додатково можна зробити процедури з ногами: надіньте на ноги тонкі шкарпетки , насипте в них сухої гірчиці, надіньте зверху ще пару вовняних шкарпеток і походіть так від трьох до шести годин, а краще лягайте спати, - порадила лікар.
Вона також рекомендує два рази в день робити парові інгаляції - вранці і ввечері. Вони проводяться не раніше, ніж через півгодини після їжі і фізичної роботи. Час процедури не повинно перевищувати 15 хвилин.
Якщо ж після проведення всіх вищеописаних процедур належного ефекту не було, слід звернутися за консультацією до лікаря-отоларинголога.