Часто дзвін у вухах у людей з'являється тимчасово – після відвідин якогось концерту. Проте статистика показує, що ця проблема тривалий час непокоїть кожну 25-у людину. Причому люди чути можуть не тільки дзвін, а й свист, гудіння чи дзижчання
Чому виникає дзвін у вухах і як його лікувати
Тинітус, або шум у вухах, зустрічається не так вже й рідко. Іноді він може з'являтися лише на якийсь час, але кожна 25 людина живе з ним тривалий час. Крім того, деякі люди чують шум, який пульсує в такт їхнього серцебиття. Зазвичай подібний звук створюється в мозку людини, але буває і так, що він чує соматозвук, тобто такий, що походить від його тіла. Соматозвук може пояснюватись високим кров'яним тиском.
У більшості випадків шум у вухах виникає через пошкодження або зміни вуха або слухової кори мозку, яка відповідає за слух. Це може статися через багаторазовий вплив на людину гучних звуків або через старіння організму. Проблема ще полягає в тому, що люди не завжди чують шум у вухах: річ у тому, що мозок може маскувати цей сигнал доти, доки не виникне пошкодження.
Від шуму у вухах страждають кілька груп людей. Це люди зі зниженим слухом (за статистикою, 9 із 10 осіб зі дзвоном у вухах мають проблеми зі слухом), музиканти, військовослужбовці, вагітні.
Іноді шум у вухах проходить через якийсь час сам. Але це стосується лише випадків, коли він пов'язаний із відвідуванням концерту. Багатьом людям доводиться жити з таким дзвоном у вухах. Причому низка досліджень показує, що це може посилити тривогу і депресію. Також у таких людей нерідко розвивається гіперакузія, тобто підвищена чутливість до нормального шуму.
При цьому найчастіше шум у вухах не лікується. Якщо і призначають якісь ліки, то вони є заспокійливими та антидепресантами. Ще може допомогти людині в цьому випадку когнітивно-поведінкова терапія. Існують і інші методи рятування (хоча б тимчасового) від дзвону у вухах: наприклад, звукова терапія, стимуляція нервів і мозку, стимуляція гілок блукаючого нерва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки