Хвороби кишечника є одними із найпоширеніших захворювань травної системи. Дізнайтеся, який симптом може свідчити про поганий стан нашого кишечника
Метеоризм часто виникає після їжі. Причиною цієї недуги може бути занадто рясне харчування, продукти, що важко перетравлюються і газовані напої, занадто швидке проковтування їжі або надлишок бобових в раціоні. Фактори, які можуть сприяти метеоризму, також включають терапію антибіотиками, літній вік, черевну хірургію, тривалий стрес та куріння.
Людина, яка страждає на метеоризм, може скаржитися на болі в животі, що супроводжуються скупченням кишкових газів (вуглекислого газу, водню і метану) і збільшенням обхвату живота. Якщо газ недовговічний і розсмоктується сам собою, то у нас немає причин для занепокоєння. Гірше, однак, коли вони з'являються регулярно і супроводжуються різким болем у животі, блюванням, порушенням випорожнень, анемією або значною втратою ваги. У такій ситуації вам слід змінити свій раціон, а якщо це не допоможе, то якнайшвидше звернутися до фахівця.
Хворим, що страждають на метеоризм, слід у першу чергу утриматися від вживання в їжу таких продуктів, як цибуля, висівки, чорнослив, горох і квасоля. Також рекомендується обмежити споживання молока та молочних продуктів. Варто включити до свого раціону настої кульбаби, м'яти, анісу, меліси та чебрецю.
Пам'ятайте, що до частого виникнення метеоризму не слід ставитися легковажно, оскільки це може свідчити про розвиток серйозного захворювання, що потребує негайного лікування. У ряді випадків недуга свідчить про порушення перистальтики кишечника, синдром мальабсорбції, синдром роздратованого кишечника, запальні захворювання кишечника, запалення в травній системі або жовчнокам'яної хвороби.