Надмірна кількість води може призвести до серйозних порушень.
Надмірна кількість води
Вода не лише вимиває токсини з нашого тіла та підтримує гідратацію, а й допомагає правильно функціонувати внутрішнім органам. Проте існує таке явище як водне отруєння чи гіпонатріємія.
При гіпонатріємії у крові різко знижується необхідний рівень натрію – основного електроліту, необхідного для оптимального функціонування організму. Це призводить до появи низки несприятливих симптомів, від головного болю та нудоти до серйозніших, таких як судоми та кома.
Але надто багато води – це скільки?
Водне перевантаження може статися, якщо людина випиває таку кількість води, яку її нирки не здатні вивести із сечею (нирки можуть відфільтрувати та вивести не більше одного літра рідини за годину). Згідно з дослідженнями, гіпонатріємія розвивається, якщо людина випиває від трьох до чотирьох літрів води за короткий час. Така кількість води розбавляє електроліти в крові та порушує роботу мозку.
Говорячи про те, скільки води потрібно організму щодня, терапевти зазначають, що її кількість варіюється залежно від таких факторів, як маса тіла, клімат, рівень фізичної активності. Вважається, що у цьому питанні потрібно орієнтуватися на відчуття спраги. Вагітним жінкам, спортсменам та людям похилого віку слід вживати воду незалежно від того, хочеться пити чи ні.
У спеку, коли процес пиття активізується природним чином, важливо стежити за тим, щоб рівень натрію не скорочувався до критичних параметрів. Тому, крім простої води, слід вживати мінералку чи підсолену рідину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 навички, які потрібно засвоїти школярам
Вправа, яка допоможе дізнатись емоційний стан дитини
Тонкі шведські млинці панкакор з брусничним соусом