Вирушаючи у відпустку, деякі люди відчувають спокусу побалувати себе алкогольним напоєм або двома у літаку.
Хоча органи охорони здоров'я мають рекомендований тижневий ліміт алкоголю, який вважається безпечним, це може бути спотворене наслідками польоту.
Якщо ви колись пили алкогольний напій на борту літака, ви, ймовірно, помічали, що починаєте відчувати його дію сильніше і швидше, ніж якби ви пили на землі. Причина цього не в тому, що в напоях у літаку міститься більше алкоголю, а в тому, що алкоголь швидше всмоктується в кров через тиск у салоні та нижчий рівень кисню в крові. Це означає, що ви можете почуватися п'янішим, ніж зазвичай, при вживанні тієї ж кількості алкоголю.
Крім того, що дія алкоголю відчувається швидше, вживання алкоголю на борту літака також може бути небезпечним, тому що воно може призвести до швидшого зневоднення, тому що в літаку повітря може бути дуже сухим.
Коли ми зневоднюємося і це поєднується з сечогінним ефектом алкоголю, в деяких випадках це може призвести до запаморочення, непритомності або млявості.
Вживання алкоголю у літаках також може призвести до сплутаності свідомості чи туману у голові.
Нижчий рівень повітря в літаках може змусити нас почуватися сонним і млявим сам собою, оскільки мозок може бути чутливий до нестачі кисню.
Однак, коли ви поєднуєте це з алкоголем, це може ще більше посилити будь-які проблеми, пов'язані з цим, що призведе до почуття втоми або порушення когнітивних здібностей.