Щоб волосся не так швидко ставало сальним, протирайте шкіру голови розчином, що складається з 50 мл горілки, 10 мл 3-процентного борного спирту і 1 чайної ложки лимонного соку. Протирати волосся цією сумішшю можна щодня або в міру забруднення.
У підсушеного чорного хліба зрізати скоринку, залити його окропом, настоювати не менше 30 хвилин, розтерти до утворення кашки і нанести на волосся. Через 20-25 хвилин ретельно прополоскати волосся.
Перед миттям голови жирне волосся можна змастити звичайним кефіром або кислим молоком. А через 15-20 хвилин після цього помити волосся.
Ось ще кілька практичних порад:
Зробіть більш практичну зачіску.
Якщо у вас жирне волосся, ні в якому разі не робіть довгу і гладку гривку. Дуже практично мати коротко підстрижене волосся, яке без зусиль і швидко можна вимити. Вам підійдуть і зачіски з локонами, тому що вони не так щільно прилягають до шкіри голови і менше стикаються з жиром.
Відмінний засіб - хімічна завивка.
Рідина для хімічної завивки забирає у шкіри голови і волосся вологу, робить окреме волосся шорстким за рахунок чого воно вбирає набагато більше жиру. Якщо класична кучерява хімія вам неприємна, зробіть дуже велику завивку або прикореневу хімію. У будь-якому випадку, це найпростіший спосіб надовго вирішити проблему жирного волосся.
Натуральна косметика
Рослинні екстракти - такі, як розмарин, кмин або хвощ, - важливі добавки до раціону вашого волосся, тому що містять дубильну кислоту, яка трохи стягує сальні залози. Полікуйте їх - полощіть після миття в підкисленому розчині (1 чайна ложка оцту або столова ложка відвару ромашки на 0,5 л відвару листя кропиви).
Протягом місяця можна приймати всередину фітин (препарат з дріжджів) - по одній таблетці двічі на день.
На зиму заготовте реп'яхову олію, яку можна зробити самому. Восени викопайте коріння лопуха, натріть на тертці і на два тижні залийте їх рослинною олією (1 склянка на столову ложку коріння). Після миття втирайте масло в корені волосся.
Після миття добре також обполіскувати волосся відваром шавлії: дві ложки трави заливають 400 гр окропу і настоюють, поки він не охолоне до температури приблизно 40 градусів. Після цього відвар проціджують. Шкіру голови після ополіскування масажують 5-10 хвилин, потім волосся сушать, не користуючись феном.
Зробіть для жирного волосся маску з молодої картоплі. Візьміть дві великі молоді картоплини, разом зі шкіркою зваріть в невеликій кількості води. Розімніть зварену картоплю і додайте 5 столових ложок свіжого некип'яченого молока, 2 чайні ложки гліцерину і 1 чайну ложку розтопленого меду. Все ретельно перемішайте.
Розділіть волосся на пасма і нанесіть отриману суміш на шкіру голови. Потім накрийте поліетиленовим пакетом і махровим рушником. Через 50 хвилин вимийте голову м'яким шампунем і сполосніть підкисленою водою.