Якщо раніше безпліддя для чоловіка та жінки звучало як смертний вирок, тепер технології сягнули ледь не захмарних висот. І, зокрема, завдяки такому-от банку сперми. Для чого він потрібен – читайте у
Прийшовши у клініку ви не побачите кодових замків, сейфів за кількома гратами чи золотих ключів. Все набагато простіше і примітивніше, зберігальна камера – це кільканадцять пробірок та контейнерів, де, однак, зберігається найбільше багатство для кожного – майбутня дитина.
Банк сперми в Україні існує ще з часів Радянського Союзу, коли спершу застосовували не заморожену сперму, а в буквальному сенсі «живу», щойно отриману від донора. Однак, виявилось що таке використання є нецільовим, адже, уявіть, донор підходить по усім параметрам, а жінку підготують лише за місяць. А з самим донором мало що може трапитись за цей час. Тому зараз «дані» від донора зберігають у замороженому азоті, що дозволяє відбирати необхідну кількість тоді коли потрібно.
Лікарі закликають перестрахуватись і не зважати на дурні домисли суспільства – здати сперму радять навіть тим, хто молодий і поки що не планує мати малят. Аргументують вони це тим, що за останні роки кількість спершу здорових чоловіків, які потім отримали ускладнення і втратили здатність до батьківства – збільшилась. Тому навіщо ризикувати майбутнім? Будьте донором зараз!
Донором сперми може бути чоловік від 18 до 35 років, який має дитину та не страждає шкідливими звичками. Однак, якщо ви хочете «відкласти» біоматеріал для себе «про всяк випадок», можете це спокійно зробити у клініці.
Якщо ви здаєте сперму для того щоб стати потенційним донором, будьте готові що перш ніж отримати гонорар, генетики обслідують вас по повній. Це все робиться для того щоб малюк народився здоровим і щоб вирахувати можливі ускладнення та запобігти їм. Анонімність гарантується в будь-якому випадку: вашої фотокарточки чи паспортних даних у анкетах для жінки, яка вирішить використати сперму, вказано не буде.
В Україні клінік, які займаються питанням банку сперми доволі багато, і ще більше малюків, які народились завдяки донорству, вже виросли і живуть спокійним та здоровим життям.
Тому, на питання чи варто користуватись таким «банком» для допомоги іншим і забезпечення свого майбутнього ми кажемо однозначно: варто.