На першому місці стоїть гіпертонія - результат особливої гормональної і вегетативної регуляції чоловіків відбивається на роботі серцево-судинної системи і часто виливається в захворювання. Гіпертонія продовжує лідирувати серед інших захворювань, властивих чоловікам і є одним з головних "постачальників" інфарктів і інсультів.
Хвороба високого тиску останнім часом все частіше "косить" ряди успішних чоловіків в розквіті років - від гіпертонії починають страждати представники сильної статі у віці від 45 до 60 років. Але знають про своє захворювання тільки близько 37%, а приймають лікування - всього 22%. І тільки 5,7% чоловіків систематично зайняті контролем свого тиску.
Фахівці рекомендують такий підгрупі чоловіків пройти ЕКГ, Ехо-КГ (за показаннями); ультразвукове дослідження великих судин (сонних артерій); зробити розгорнуті аналізи крові з визначенням ліпідного профілю, дізнатися про свою схильність до тромбоутворення і з'ясувати рівень глюкози в крові (його норма становить 6,1 Ммоль на літр).
На другому місці суто чоловічих захворювань стоять захворювання передміхурової залози - зараз спостерігається помітна тенденція, коли хвороби такого профілю перевищують навіть число захворювань органів кровообігу. Відомо, що після 50 років аденома передміхурової залози зустрічається у 20-25%, а до 60 річного віку - вже у 50% чоловіків. Також частіше почав зустрічатися рак простати. Тому урологи настійно рекомендують чоловікам вже після 40 років раз на рік відвідувати уролога; робити УЗД передміхурової залози, здавати аналіз на рівень ПСА в крові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловіче здоров'я: симптоми, які не можна ігноруватиТретє по частоті захворювання серед чоловіків - еректильна дисфункція. Статистика стверджує, що кожен другий чоловік після 40 років має певні порушення в інтимній сфері. Відомо, що тільки 25% чоловіків з 4-5 річним запізненням звертаються до уролога. Багато хто відмовляється зізнатися навіть самим собі в наявності подібних проблем - для них це практично визнати свою чоловічу неспроможність.
Але еректильна дисфункція повинна насторожити не тільки збоями в інтимному житті: це захворювання - показник того, що в організмі відбуваються патологічні зміни судинного русла. Якщо запустити хворобу, то вже через 5 років може розвинутися серйозна кардіопатологією, яка приведе його до інвалідності і до передчасної смерті.
Фахівці в цьому випадку авторитетно рекомендують регулярно відвідувати андролога (уролога), обмежити калорійність їжі, скоротити кількість жирів, активно займатися плаванням, відмовитися від куріння. Також варто бути гранично акуратним з прийомом деяких препаратів, які можуть розладнати інтимне життя. Це антидепресанти, деякі антигіпертензивні препарати, протигістамінні і противиразкові засоби.
Джерело: hronika.info