Відомо, що у мишей, які вживають корм з високим вмістом жирів і холестерину, рано проявляються ознаки старіння шкіри. У цьому механізмі беруть участь GSL, які знаходяться в кератиноцитах - клітинах зовнішнього шару шкіри. Щоб з'ясувати, як зміни в змісті гликосфинголипидов впливають на стан шкіри, і чи може D-PDMP (D-трео-1-феніл-2-деканоіламіно-3-морфоліно-1-пропанол) звернути порушення, вчені створили генетично модифікованих мишей в якості тваринної моделі атеросклерозу.
Одна група гризунів починаючи з 12-тижневого віку харчувалася кормом, багатим жирами і холестерином, а друга - звичайною їжею. У перших починали проявлятися ознаки старіння шкіри, включаючи випадіння шерсті і виникнення вогнищ запалення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напій, який врятує чоловіків від облисінняТваринам 20-тижневого віку почали давати різні дози D-PDMP у вигляді капсул або розчину. Виявилося, що 1-10 міліграм препарату на кілограм маси тіла протягом 16 тижнів значно покращують стан шкіри. Разом з тим, в клітинах зменшувався вміст глікосфінголіпідів лактозілцераміда, що активує запальні реакції.
Хоча випробування препарату було проведене лише на мишах, вчені вважають, що аналогічні результати спостерігалися б і у людини. Фахівці мають намір перевірити цю гіпотезу в майбутніх дослідженнях.