Бажано на етапі планування вагітності пройти обстеження обом батькам. Це допоможе не тільки оцінити ваші перспективи і почати лікування, якщо воно потрібне, але і уникнути ускладнень. Наприклад, при деяких захворюваннях у жінок високий ризик позаматкової вагітності.
Більшості чоловіків потрібно тільки здати спермограмму. Якщо будуть виявлені проблеми, лікарі можуть призначити додаткові обстеження. Спермограма може показати сильне зниження кількості сперматозоїдів або їх неповноцінність - порушення їх рухливості, життєздатності. Можуть виявитися й інші проблеми, наприклад, повна відсутність живих сперматозоїдів. Причини погіршення якості сперми можуть бути різні - гормони, аденома, ендокринні захворювання, нестача вітамінів і мінералів і навіть стрес.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелений чай може призводити до жіночого безпліддяУ більшості випадків проблеми виявляються і розв'язуються. Але чим раніше ви про них дізнаєтеся, тим швидше станете батьками, тому зволікати не варто, тим більше, що аналіз дуже простий.
На чоловічу фертильність впливають різні чинники, в тому числі зайва вага і шкідливі звички. Зокрема, алкоголь серйозно пригнічує репродуктивну функцію. Тому варто звести його вживання до мінімуму. Лікарі, звичайно ж, рекомендують майбутнім батькам вести здоровий спосіб життя, повністю відмовившись "від усього шкідливого", але мало хто насправді дотримується цієї поради. Але варто хоча б обмежити вживання алкоголю, намагатися харчуватися правильно і приділяти більше уваги спорту.
До речі, не так вже й рідко зустрічається безпліддя незрозумілого генезу. Подружжя здорове, але при цьому роками, а іноді і більше десяти років, вагітність не настає. Таким парам часто рекомендують ЕКО, але багато з часом все ж заводять малюка самостійно. Можна спробувати роботу з психологом - є думка, що це може бути психологічною проблемою.