Існують тільки три дієві методи кинути курити.
Тютюнова залежність формує патології, наслідки яких можуть призвести до атеросклерозу та супутніх йому інфаркту, інсульту, ішемії кінцівок, головного мозку, а також до онкологічних захворювань, хронічних хвороб легень. Злякавшись цього, людина може вдатися до найголовнішого методу - просто припинити курити .
Цей спосіб підійде тим людям, у яких не виражена фізична залежність від нікотину і є достатня сила волі, щоб подолати психологічну залежність. Іноді цей метод успішний у тих людей, хто сильно злякався за своє життя. Наприклад, перенісши інфаркт.
Другий метод - це нікотинозаміщення. Пластирі, жуйки можуть допомогти подолати стереотип поведінки, але не фізіологічну залежність. Вже зареєстровані препарати, які не містять шкідливої речовини, але частково блокують рецептори, з якими вона з'єднується. Третій метод - психотерапевтичний вплив . Багато хто, кидаючи палити, знаходить заміщення звички. Наприклад, багато їдять. Методи психотерапії, зокрема й медикаментозні, допомагають впоратися з ядром проблеми — залежною поведінкою.
Є міфи про те, що припиняти курити різко не можна, під час вагітності краще курити продовжувати, якщо раніше ви курили. Але це не так.
Відмова від куріння викликає деякі симптоми: головний біль, прискорене серцебиття, задишку, тремтіння в кінцівках, розлад настрою. Але це не хвороба. Якщо людина хоче, але не може сама залишити шкідливу звичку, нехай звертається до фахівців.