Здавалося б, роль чоловіка у цьому дуже проста? А от і ні!
запліднення
5 популярних запитань та відповідей на них щодо чоловічого репродуктивного здоров'я.
1. Чи є у чоловіків якийсь сприятливий момент для зачаття протягом місяця (за аналогією до овуляції у жінок)? Ні. На відміну від жінок, виробництво та дозрівання статевих клітин у чоловіків йде безперервно з початку періоду статевого дозрівання, тому чоловік може стати батьком у будь-який час місяця.
2. Чи можуть психологічні чинники вплинути на фертильність? Так. Можливо, ви навіть чули поняття «психологічна безплідність» — коли пара настільки переживає, що не зможе завести дитину, що від цього зачаття стає ще складнішим. У чоловіків високий рівень психологічного стресу може погіршити рухливість та концентрацію сперматозоїдів. І загалом у стані стресу люди можуть менш охоче йти на статевий акт.
3. Чи правда, що чоловікам не варто відкладати зачаття дитини надовго, як і жінкам? Так. Доведено, що з віком поступово знижується кількість та рухливість сперматозоїдів.
4. Чи правда, що гаряча ванна знижує чоловічу фертильність? Так. Ідеальна температура для розвитку сперматозоїдів становить трохи нижче за температуру тіла — близько 34 градусів. Якщо ця температура вища (як у ванні чи сауні), то статеві клітини гірше розвиваються та гинуть. Для поповнення запасу активних статевих клітин організму потрібний деякий час. Тому, якщо ви плануєте зачаття, не слід перегріватися перед статевим актом.
5. Чи правда, що вік батька впливає на ймовірність народження дитини із синдромом Дауна? Так. Як і у жінок, з віком у чоловіків (після 40-45 років) збільшується кількість дефектних статевих клітин.
Тому чоловіку треба планувати зачаття так само ретельно, як і жінці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою