Це дослідження використовують і як профілактику, і після відчуття болю.
Таких поширених проблем зі здоров'ям у зрілому віці, як імпотенція, аденома простати можна цілком уникнути, якщо вчасно зайнятися профілактикою, не прогаяти початок розвитку захворювання. При підозрах на захворювання сечостатевої системи лікарі насамперед призначають дослідження органів малого тазу, сечового міхура, передміхурової залози, насіннєвих бульбашок.
Рекомендується проводити комплексне обстеження одночасно всіх цих структур, особливо при нез'ясованих проблемах у сечостатевій сфері, оскільки анатомічно вони розташовані дуже близько і, відповідно, запальний процес дуже швидко поширюється на сусідні органи. Наприклад, запалення простати часто супроводжується розвитком циститу – запалення сечового міхура.
Показанням для проведення ультразвукового дослідження малого тазу у чоловіків є будь-які болі в нижній частині живота, в промежині, в мошонці, проблеми з ерекцією, часто хворобливе сечовипускання, підозра на будь-які новоутворення, присутність крові в сечі, в спермі, підозра на безплідність, і навіть контроль після оперативного втручання.
Метод ультразвукової діагностики є абсолютно нешкідливим, практично не має протипоказань, не несе жодного променевого навантаження, зручний тим, що не потребує особливої підготовки, відсутні хворобливі відчуття під час дослідження.
З віком ультразвукове дослідження малого тазу має бути обов'язковим та регулярним. Регулярний скринінг дає змогу визначити патологію ще до маніфестації симптомів захворювання. А своєчасні лікувальні заходи практично унеможливлюють виникнення хронічного захворювання.
Тому всім чоловікам принаймні раз на рік треба перевірятися.