ТопінамбурЛюди, у кого слабкий зір, будуть вдячні цьому натуральному продукту, також як і ті, хто страждає від цукрового діабету та атеросклерозу. Бульби цієї рослини цінні тим, що в них присутній інулін, з якого в організмі людини утворюється фруктоза. Вона знижує цукор у крові. У топінамбурі містяться солі і кислоти, що володіють бактерицидними, протизапальними, кровоспинні властивості. Бульби цієї рослини, які схожі на картоплю, знімають запалення в судинах, беруть участь в обміні речовин. Рекомендується вживати 2-3 сирих бульби за 10 хвилин до їжі 3 рази на добу.
ДайконРедька дайкон здатна розчиняти камені в нирках і печінці. Ті, хто має проблеми зі шлунком, повинні придивитися до цього натуральному продукту уважніше. Садівники відносять дайкон до різновидів редьки, хоча дайкон є самостійною овочевою культурою, яка користується популярністю і в Японії. Бульби містять багато солей кальцію, калію, клітковину, білкові речовини, фітонциди, вітамін С, пектин. Дайкон очищає нирки, печінку, як редька й хрін, розчиняючи камені. Люди з нездоровим шлунком повинні обмежити споживання дайкона. Салати, страви з коренеплодів гарні для профілактики цукрового діабету. У їжу можна вживати і молоде листя, багаті також вітаміном С і бета-каротином.
СтевіяЯкщо дівчина стежить за своєю фігурою, то стевія стане ідеальним замінником цукру. Рослину рекомендується вживати в їжу людям з надмірною вагою, що страждають від порушення обміну речовин. У ній міститься складна речовина - стевіозід, який в 300 разів солодше цукру, при цьому не відрізняється калорійністю. Щоб зробити солодким будь-який напій достатньо всього 2-3 невеликих листочка стевії. Можна вирощувати стевію, як багаторічну рослину в горщиках.
ЕхінацеяРослина допомагає при запальних процесах, підвищує імунітет, допомагає при шкірних захворюваннях. У багатьох країнах проводилося безліч наукових досліджень цього натурального продукту. Вони показали, що вживання ехінацеї в їжу стимулює роботу нервової системи. Ехінацея бореться з різними вірусами. Коріння і листя ехінацеї мають антибактеріальні властивості, що корисно при загоєнні ран, шкірних захворюваннях.
СояСоя рекомендується при зайвій вазі, атеросклерозі, клімаксі, захворюваннях кишечника, печінки. Соєвий білок близький до тварини, легко засвоюється, наближений за змістом амінокислот до м'яса, збалансований за амінокислотним складом. У сої в 2 рази більше білка, ніж у м'ясі. Крім того, в ній містяться фосфатиди, вітамін Е, вітамін F, жирні кислоти, провітамін А, ферменти, вітаміни групи В і D. Соя корисна тим, хто страждає порушенням обміну речовин, порушеннями роботи кишечника, серцево-судинними захворюваннями. Сою використовують і при захворюваннях діабет, оскільки в ній мало вуглеводів. Всі перераховані рослини можна додавати в салати, оладки, вживати у відвареному вигляді, готувати на пару. Можна придумувати свої цікаві суміші з горіхами, сухофруктами, медом.