Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Аскаридоз

Категорія: 

Етіологія аскаридозу


Хвороба належить до геогельмінтозів. Її викликають аскариди, які в дорослій стадії паразитують у тонкій кишці. Самки завдовжки 20-40 см, самці - 15-25 см. Самки виділяють яйця з шорсткою поверхнею.

Епідеміологія аскаридозу


Джерелом інвазії є людина. Через 2-З міс після зараження починається виділення яєць аскарид з калом, і вони потрапляють у грунт, де дозрівають. Зараження відбувається в теплий період року з харчовими продуктами і водою. Сприйнятливість висока. Частота ураження дітей вища, ніж дорослих.

Патогенез аскаридозу


Із яєць аскариди, які потрапили в тонку кишку людини, звільняються личинки. Через стінку кишки вони проникають у кров і мігрують у печінку, а далі в легені та ротову частину глотки. Разом із слиною заковтуються і проходять у тонку кишку, де стають статевозрілими. Відповідно до цього в циклі розвитку паразита розрізняють міграційну та кишкову фази. На організм хазяїна він справляє механічний, сенсибілізуючий, токсичний та нервово-рефлекторний вплив. Інвазія триває близько 1 року.

Клініка аскаридозу


Інкубаційний період - декілька годин. Міграційна фаза перебігає під маскою гострого респіраторного захворювання і бронхіту. При рентгенологічному дослідженні в легенях знаходять еозинофільні інфільтрати. При дослідженні крові виявляють созинофілію (до 20-40 %).
Перебування зрілих аскарид у кишках проявляється слинотечею, зниженням апетиту, нудотою, переймистим болем довкола пупка, розладами функції кишок. Діти вередливі, погано сплять, швидко втомлюються, може гальмуватись їх психічний і фізичний розвиток. У крові не виявляють змін або спостерігається незначна созинофілія. Аскаридоз може перебігати безсимптомно.
Ускладнення: кишкова непрохідність, механічна жовтяниця, панкреатит, апендицит, перфорація кишки, асфіксія.

Діагностика аскаридозу


Виявлення личинок у мокротинні, яєць - у калі з допомогою мікроскопа. Відходження зрілих аскарид з калом.

Лікування аскаридозу


Лікування в амбулаторних і стаціонарних умовах. У міграційну фазу ефективні мінтезол (тіабендазол) і мебендазол (вермокс). У кишкову фазу застосовують декарис (левамізол), комбантрин (пірантел), пірвіній памоат, вермокс, піперазин і його солі, а також кисень, який вводять у шлунок через зонд.

Профілактика аскаридозу


Обстеження населення і дегельмінтизація. Охорона грунту городів і садів від забруднення фекаліями. Ретельне миття і ошпарювання овочів і фруктів. Особиста гігієна.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus