Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Мастопатія (фіброаденоматоз)

Категорія: 

Мастопатія (фіброаденоматоз) - спільна назва хвороб молочної залози, на тлі яких виникає рак. В основі цих хвороб лежать гормональні зрушення. За своєю суттю вони є дисгормональними проліфератами. Клінічно розрізняють дві форми мастопатії: дифузну і вузлувату.

Дифузна мастопатія - більш рання стадія захворювання. Розпочинається з появи больових відчуттів у молочних залозах за декілька днів до початку місячних. Поступово біль стає постійним, інтенсивним, іррадіює в руку, лопатку. Молочні залози збільшуються, підпухають. При натисканні на соски з них може виділятися серозна, брудно-зелена, коричнева рідина. При пальпації визначають дископодібне ущільнення обох молочних залоз з наявністю тяжистості та дрібної зернистості. З часом біль зменшується і на перший план виступають більш обмежені ущільнення, які локалізуються у верхньо-зовнішніх квадрантах молочних залоз. Повного пом'якшення молочних залоз після закінчення місячних не відбувається.
Лікування дифузної мастопатії консервативне (комплексне та індивідуальне). Передусім необхідно усунути причини, які призвели до виникнення мастопатії. Дотримання хворою оптимального режиму праці і відпочинку, нормалізація статевого життя, нормальні пологи, тривала лактація (не менше 1 року), профілактика абортів, вилікування запальних процесів матки і придатків, зміцнення нервової системи, приймання вітамінів і гепатотропних засобів з метою поліпшення функції печінки можуть дати значний ефект. За наявності підвищення естрогенної активності яєчників призначають андрогени, які сприяють її зниженню: метилтестостерон - по 20 мг щоденно в перші 2 тиж після закінчення місячних протягом кількох менструальних циклів. При недостатності функції жовтого тіла показаний прегнін - по 20 мг щоденно протягом 2 тиж перед менструацією (декілька циклів).
У більшості хворих на мастопатію спостерігається зниження функціональної активності щитовидної залози, тому їм показане призначення тиреоїдину (по 30 мг на добу впродовж 6-12 міс).

Вузлувата мастопатія


Вузлувата мастопатія характеризується наявністю в одній або в обох молочних залозах обмежених ущільнень у вигляді вузлів. Больовий синдром відступає на задній план. Вузлуваті ущільнення виявляють при пальпації кінчиками пальців. Чіткіше їх можна визначити, якщо при обстеженні хвора перебуває у вертикальному положенні. В положенні хворої лежачи, а також при притисканні залози долонею до грудної стінки ущільнення зникає (симптом Кеніга). Шкіра над вузлом не змінена, рухома. Слід пам'ятати, що диференціювати вузлувату мастопатію від початкової стадії раку за клінічними ознаками не завжди можливо, тому застосовують додаткові методи обстеження: мамографію, пункційну біопсію.
Лікування вузлуватої мастопатії оперативне. Проводять секторальну резекцію молочної залози з обов'язковим терміновим гістологічним дослідженням препарату.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus