Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Нориці

Категорія: 

Нориці - стійкі патологічні сполучення, частіше у вигляді вузького каналу, між вогнищем захворювання, органом, порожниною і поверхнею тіла або між порожнистими органами.

Гнійні нориці


Утворюються внаслідок прориву гною з вогнища запалення крізь шкіру назовні. Такий хід після витікання гною звичайно закривається. Якщо запальний процес не усунутий і в глибині тканин залишається інфікована порожнина, інколи з секвестром, то такий хід не заростає. Гнійні нориці часто утворюються при нагноєнні лігатур, різних сторонніх тіл, кісткових секвестрів.
Лікування зводиться до видалення сторонніх тіл, довкола яких утворилася порожнина, механічного очищення порожнини, висічення самої нориці.

Шлункова нориця


Це штучна гастростома, яку накладають для годування через неї хворих на рак стравоходу або при рубцевому звуженні його (у випадках, коли не проходить їжа).

Жовчна нориця


Переважно виникає при захворюваннях жовчних шляхів. Утворюється, зокрема, між жовчним міхуром і дванадцятипалою або поперечною ободовою кишками. Може бути штучна зовнішня нориця, яку утворюють для тимчасового відтікання жовчі назовні. В разі наявності перешкоди на шляху просування жовчі в дванадцятипалу кишку така нориця може функціонувати довгий час.
Для нориці порожнистих органів характерне виділення їх вмісту (кал, сеча). Шкіра навколо нориць, особливо панкреатичних, дуоденальних, тонкокишкових, мацерована внаслідок подразнюючої дії виділень. З ними втрачається значна кількість травних соків та електролітів, що сприяє виснаженню. Міжорганні нориці викликають порушення функції органів внаслідок затікання не властивого їм вмісту.
Суттєве клінічне значення мають нориці прямої кишки.
Діагностика зовнішніх нориць нескладна. Вона грунтується на характерних скаргах хворого, наявності отвору нориці й виділень з нього.
Лікування хірургічне: ліквідація патологічного сполучення або відновлення нормального відтікання секрету чи вмісту внутрішніх органів.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus