Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Опік глотки

Категорія: 

Спричинюється гарячою рідиною, парами, кислотами, лугами. У дітей може бути наслідком пиття якоїсь отруйної рідини, що зберігалася у доступному місці; у дорослих - приймання рідини (кислот, лугів) з пляшок, на яких немає відповідних позначень. Рідше опіки спричиняються з суїцидними намірами, в цьому разі вони здебільшого небезпечні для життя, оскільки в організм потрапляє чимала кількість отрути. Частіше основну масу отруйної рідини потерпілі випльовують, і лише невелику частину її проковтують.

Клініка опіку глотки


На язик та глотку отруйна рідина діє короткочасно, тому місцеві зміни невеликі і за ними не можна скласти уявлення про стан стравоходу. Хворого турбують сильний біль у роті, глотці, за грудиною, в спині, а також у надчерев'ї (в разі залучення у процес шлунка і кишок); надмірне виділення слини, блювання (блювотні маси містять рештки отруйної речовини і домішки крові). При огляді визначають опіки на губах, у роті, глотці, іноді - набряк входу в гортань. Для визначення стану стравоходу застосовують езофагоскопію.

Лікування опіку глотки


Перша допомога: з метою розведення отрути потерпілому безпосередньо після отруєння дають якомога більше пити, якщо біль цьому не перешкоджає. З нейтралізацією отрути звичайно запізнюються, проте в будь-якому випадку треба спробувати це зробити (до 6 год після отруєння): при ураженні кислотами застосовують 1-2% розчин натрію гідрокарбонату (питної соди), молоко; лугами - розведений оцет або сік лимона. По можливості необхідно промити шлунок (але не при шоку і небезпеці перфорації). Краще ввести тонкий зонд, відсмоктати вміст; для зв'язування решти вмісту потерпілому дають всередину активоване вугілля або інший ентеросорбент. Наприкінці процедури можна розвести у воді 2 столові ложки сольового проносного засобу (наприклад, натрію сульфату) і дати йому випити. Показані знеболювальні засоби. Потерпілий потребує термінової госпіталізації.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus