Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Пульпіт

Категорія: 

Пульпіт - запалення зубного м'якуша (пульпи зуба). Здебільшого є ускладненням карієсу, в рідкісних випадках розвивається внаслідок заносу бактерій з плином крові при загальному захворюванні або проникнення їх крізь отвір зуба і кореневий канал. Ще рідше причиною запалення пульпи може стати механічна або медикаментозна дія на неї при лікуванні глибокого карієсу.

Клініка пульпіту


Гострий приступоподібний біль, з розвитком процесу світлі проміжки між больовими приступами зменшуються. При гострому пульпіті біль розлитого характеру, нелокалізований, посилюється у нічний час. Нерідко він іррадіює за ходом гілок трійчастого нерва. З переходом серозної форми пульпіту в гнійну біль посилюється, стає пульсуючим; часто настільки інтенсивним, що хворий втрачає працездатність.
Розпізнавання гострого пульпіту полегшується в разі наявності в зубі глибокої каріозної порожнини. При ретроградному пульпіті, коли порожнини немає, діагностика утруднена і потребує застосування особливих прийомів, якими володіють лікарі-стоматологи.
Біль при пульпіті може нагадувати приступ невралгії трійчастого нерва. Проте при невралгії, на відміну від гострого пульпіту, біль часто виникає при дотику до шкіри обличчя, слизової оболонки ротової порожнини, при цьому приступи короткочасні і супроводжуються скороченням мімічних м'язів і почервонінням шкіри обличчя; вночі болю звичайно не буває.

Лікування пульпіту


Лікування пульпіту проводить стоматолог. У початковій стадії воно полягає у зніманні пульпи і пломбуванні зуба. На Пізніших етапах розвитку пульпіту після спеціального впливу на пульпу її видаляють, канали кореня зуба, порожнини пульпи, каріозну порожнину після механічної й антисептичної обробки заповнюють пломбуючим матеріалом.
У разі виникнення гострого болю хворі на пульпіт потребують термінової медичної допомоги. Анальгін, амідопірин, а також їх комбінації в таких випадках рідко дають бажаний ефект. Якщо з якихось причин хворий не може розраховувати на негайну допомогу стоматолога, то слід застосувати доступний і простий метод тамування б о л ю. З цією метою каріозну порожнину причинного зуба по можливості очищують від залишків їжі. Маленьку ватну кульку просочують розчином, який складається з однієї краплі карболової кислоти (1:1000) і розчинених у ній кристаликів дикаїну, новокаїну, совкаїну, тримекаїну тошо, віджимають для видалення його надлишків і кладуть на дно каріозної порожнини. Зверху вводять ватну кульку, змочену в колодії. Звичайно біль зникає через 20-30 хв і не поновлюється декілька годин. Протягом цього часу хворий має з'явитися на лікування до стоматолога.

Профілактика пульпіту


Своєчасне лікування карієсу.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus