Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Залізодефіцитна анемія

Категорія: 

В її основі лежить нестача заліза в організмі. Причини: хронічні крововтрати, порушення всмоктування заліза в кишках, підвищена потреба в залізі під час вагітності, лактації, хронічні інфекції, вроджений дефіцит, харчова недостатність заліза.

Клініка залізодефіцитної анемії



Для анемічного синдрому характерні загальна слабість, швидка втомлюваність, запаморочення, шум у вухах, задишка при фізичному навантаженні, миготіння мушок перед очима. Чимало хворих відмічають сухість шкіри, підвищену ламкість і викривлення нігтів, випадання волосся. Інколи спостерігаються печія і біль у язику, утруднене ковтання твердої й сухої їжі. Смак спотворений, з'являється бажання їсти крейду, глину. Шкіра бліда, з зеленкуватим відтінком. З боку серця - тахікардія, глухі тони, систолічний шум.

Діагностика залізодефіцитної анемії



При дослідженні виявляють знижений вміст заліза, еритроцитів і гемоглобіну з кольоровим показником 0,5-0,7 (гіпохромія).

Лікування залізодефіцитної анемії



Першочергове значення мають лікування основного захворювання, раціональне харчування з підвищеним вмістом продуктів, багатих на залізо (м'ясо, печінка, боби, язик, яйця). З препаратів заліза використовують ферокаль, ферамід, фероплекс, фероцерон та інші по 3-6-9 таблеток на добу протягом кількох місяців до нормалізації рівня гемоглобіну. Хворі підлягають диспансерному нагляду, за необхідності призначають повторні курси лікування. Парентерально вводять жектофер, ферум-лек, фербітол - при порушенні всмоктування заліза в кишках, несприйнятливості до нього та необхідності швидкого насичення організму залізом (підготовка до операції).
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus