Не надаючи особливого значення висипанням на шкірі дитини, батьки роблять помилку. Адже діатез - це легка, але все-таки ступінь алергії. Проявлятися він може у кожної дитини по різному і в різній мірі, але існують певні ознаки діатезу.
Діатез
У самому повсякденному поданні, в якому його звикли бачити батьки, діатез проявляється почервонінням щік. Також почервоніння може торкнутися підборіддя і кінчики вух, рідко ліктьові і колінні згини. Почервоніння з'являється раптово, найчастіше після прийому в їжу нового продукту, що має виражену алергенність. Адже основною причиною прояви діатезу, є незрілість травлення у немовляти, не справляється з переварюванням важкої для нього їжі. При грудному вигодовуванні алерген може бути присутнім в молоці і залежати від раціону матері.
Більш вираженим ступенем діатезу є лущення в місцях почервоніння, або поява так званого мокрого діатезу у вигляді дрібного висипу з прищиків. Лікуються ці види по-різному, при сухому-обробляють відварами трав і змащують зволожуючими кремами, а при мокрому - обробляють травами, що мають підсушуючий ефект. В крайньому випадку приймаються антигістамінні препарати, які блокують збудника аллергіі- гістамін.
Не всі знають, але жовтуваті скоринки під волоссям на бровах і голові немовляти - це теж прояв діатезу. Їх потрібно усувати вже механічним шляхом, змастити маслами або вазеліном і вичісувати акуратно гребінцем. Як варіант, після змазування, можна одягнути чепчик, для того щоб відшарувалися скоринки з голови залишилися на ньому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен