Вважається, що в кожної дитини є від народження схильність до чогось - вивчення мов, співу, малювання, точних наук тощо, і батькам варто звернути на це увагу і розвивати в дитині, спонукати її до роботи над собою, а діти, як відомо, дуже швидко здатні осягнути і засвоїти навіть значні об'єми інформації. Тому, якщо ви бачите, що ваша дитина має творчі нахили або ви бажаєте, щоб вона розвивала їх в собі, ось декілька порад:
1. Не зациклюйтесь на одному. Кожна дитина повинна отримати всебічний розвиток. А тому, намагайтесь “оточити“ її творчою атмосферою: купіть їй набір кольорових ручок:
httрs://nosorog.net.ua/880-nabory-ruchek, щоб вона малювала, запишіть на уроки танців чи в музичну школу, в спортивну секцію або виконуйте з нею зарядку разом. З часом дитина сама визначить, що для неї найбільш цікаво, а спочатку обмежувати її вибір не варто, як і насаджувати свій.
2. Покажіть приклад. Ні для кого не секрет, що діти беруть приклад зі своїх батьків, саме тому вам варто зайнятись творчістю також, вчити дитину, займатись з нею, розважатись і розвиватись разом, - найкращий спосіб зацікавити і захопити дитину новими заняттями.
3. Забезпечте дитину необхідними матеріалами. Створіть найбільш зручні умови для дитини - матеріали для малювання, спортивний інвентар, музичні інструменти, одяг для спорту чи танців, - так ви покажете, що підтримуєте дитину у її прагненні і вона не буде відчувати ніяких перешкод на шляху розвитку.
4. Підтримуйте дитину. Ця порада стосується не тільки творчості, але тут вона дуже доречна. Дитяча фантазія набагато яскравіша від дорослої, а тому ви не завжди можете уявити чи зрозуміти дитячі фантазії, дайте їм розкритись і розвинутись і ніколи не карайте дитину за її прагнення до ігор, розвитку та навіть пустощів, адже саме так виникають неймовірні ідеї. Заохочуйте дитину і хваліть її - це найцінніша нагорода для неї і стимул продовжувати навчання.
5. Подорожуйте. Подорожі змінюють навіть нас з вами, що вже говорити про дітей. Все незвідане й цікаве, про що вони досі могли тільки читати в книжках та бачити по телевізору, повірте їхня фантазія піде набагато дальше за все побачене.
6. Не примушуйте і не карайте. Будь-які негативні емоції, які ви викликаєте в дитини, які пов'язані з творчим процесом, будь це скарги на те, що вона створює безлад, в неї щось не вийшло або примушування до якого одного виду творчості, щоразу пригадуватимуться їй і відвернуть бажання до творчого розвитку. Краще привчити дитину прибирати за собою, дотримуватись розпорядку дня тощо.