Доволі часто у маленьких дітей та підлітків з ослабленим імунітетом можуть захворіти на герпес. Хоча діти до одного року рідко хворіють, бо вони отримують імунітет від матері. Але якщо у матері є генітальна форма герпетичної інфекції, то може інфікуватися під час пологів і потім захворіти навіть здоровий новонароджений малюк : вірус в родових шляхах знаходиться в активному стані.
Найчастіше інфікування дітей відбувається в 3-4 роки, і вже до п'ятирічного віку близько 80% дітей мають антитіла до вірусу простого герпесу. Зараження дітей відбувається від хворих членів сім'ї або інших інфікованих дітей. Вірус потрапляє в організм дитини двома шляхами: повітряно-крапельним і контактно-побутовим. Після інфікування малюка вірус не завжди відразу ж викликає прояви хвороби. Він проникає в скупчення нервових клітин (нервові ганглії) і зберігається в них протягом усього життя.
Герпес у дітей - народні методи лікування
Методи лікування герпесу в домашніх умовах
Сік трави чистотіл для змазування пухирців: змащувати слід 5 разів з проміжком в 5 хв., І таку процедуру треба повторити тричі за добу. Змазування можна замінити примочкою з соком на область висипання 3 р. в день по 4-5 хв. При висипанні в носових ходах сік чистотілу можна закапати в ніс.
Якщо герпес рецидивує часто, то можна заготовити про запас траву таким чином: рослину (всі його частини, навіть корінь) ретельно помити, подрібнити блендером (або через м'ясорубку), віджати сік і розфасувати в невеликі флакони або баночки (не до самого верху), залишити при кімнатній температурі для бродіння, прикривши марлевими серветками. Через тиждень закрити баночки кришками і зберігати в холодильнику.
У початковій стадії проявів хвороби ефект може надати змазування вогнищ інфекції зубною пастою.
Уражені ділянки змащувати свіжим білком перепелиних яєць. На уражені ділянки можна прикладати компрес з свіжо натертої картоплі, яблука, часнику. При сильному свербінні можна прикласти кубик льоду.
Настій календули (1 ч.л. квіток залити 100 мл крутого окропу, настояти 1 годину) можна застосовувати у вигляді примочок. 5 крапель евкаліптової олії додати до 1 ст.л. рослинного масла і протирати уражене місце (кірки).
Крім місцевого лікування, слід забезпечити дитині багато пити, калорійне харчування, вживати фрукти і овочі (джерела вітамінів), кисломолочні продукти.