Гикають малюки через скорочення діафрагми, яка реагує на різні роздратування. Деякі педіатри вважають, що виною цьому блукаючий нерв, збуджується без особливих на те причин. Блукаючий нерв безпосередньо впливає на діафрагмальний м'яз, змушуючи його скорочуватися.
Причини гикавкиУважні батьки можуть помітити, що гикавка виникає відразу після годування малюка, або навіть в процесі їжі. Переповнення шлунка призводить до його розтягування і тиску на діафрагму, і дитина починає гикати. Практично таку ж дію надає і повний газів кишечник малятка.
Причини гикавки у немовлят можуть бути не тільки внутрішніми, а також і зовнішніми, тобто звичайне переохолодження під час прийняття повітряних ванн або на прогулянці в більшості випадків викликають неприємний симптом. Як тільки носик або пальчики малюка стають прохолодними - починається гикавка.
Тобто якщо коротко узагальнити, то причин в принципі всього дві:
-Гикавка під час їжі;
-Гикавка від переохолодження.
Але серйозним, що вимагає негайного звернення до лікарні симптомом може стати гикавка, що повторюється дуже часто і без видимих причин, що триває довго, і сильно виснажує дитину. Причиною в цьому випадку може бути запальне захворювання легень або органів травлення, адже процеси запалення дратують діафрагму. Енцефалопатія або патологія спинного мозку викликають наполегливу гикавку, що заважає малюкові нормально дихати. Хоча це трапляється вкрай рідко, підстрахуйтесь і проконсультуйтеся з педіатром.
Що робити, коли дитина гикає?Спосіб 1. Гикавка при годуванніНаприклад, якщо дитина гикає під час їжі, то не потрібно продовжувати годування, а підняти її вертикально і притиснути до себе животиком. Можливо, дитина наковталася повітря, коли занадто жадібно їла, а відригнувши зайве, малюку стане краще.
Так як зупинити гикавку у грудничка після їжі дуже складно, і буде потрібно чекати, коли молоко у його шлуночку перетравиться, то єдине, що можуть зробити батьки, це потримати дитину вертикально. У положенні лежачи переповнений шлунок тисне на діафрагму, і гикавка може тривати довго.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як передбачити ожиріння в дитиниСпосіб 2. Гикавка від переохолодженняСпособів, як позбавити дитину від гикавки, що почалася від легкого переохолодження, кілька. В першу чергу, потрібно зігріти малюка, тепло одягнувши, укривши пледом або просто притиснувши до себе. Навіть якщо час годування ще не настав, можна дати дитині груди або теплу молочну суміш - це швидко зігріє його.
При гикавці у немовляти не потрібно панікувати і думати, що дитина серйозно хворий: у більшості випадків це просто реакція маленького організму на подразники. Спокій і впевненість батьків передаються дітям, а нервозність матері може спровокувати занепокоєння малюка.