Якщо ж це немовля (а діабет може виникати і у малюків!), звертай увагу на пелюшки - вони схожі на накрохмалені. Також повинен насторожити поганий апетит і те, що малюк не набирає у вазі.
Щоб визначити рівень цукру, потрібно не тільки здати кров натщесерце, а й через 2 години після їжі (бажано вуглеводної). Тоді дослідження буде більш інформативним. Якщо рівень цукру коливається в рамках 3.5-5.5 ммоль / л (натще) і до 7.8 ммоль / л (після їжі) переживати не варто. Але якщо цифри перевищують норми, потрібно терміново бити в усі дзвони.
П'ять можливих винуватців діабету
Гени.У спадщину передається не сам діабет, а схильність до нього. Тому зовсім не обов'язково, що твоя дитина має захворіти, але батьківська задача - регулярно перевіряти рівень цукру в його крові. Особливо уважними слід бути, якщо діабет вже є у старших дітей.
Вірусна інфекція.Деякі вірусні інфекції (наприклад, кір, свинка, вітряна віспа, епідемічний гепатит або грип) активізують утворення антитіл до клітин підшлункової залози. Ці антитіла і руйнують клітини, які синтезують інсулін.
Ожиріння. Всіх дітей з надмірною вагою тіла потрібно обов'язково перевіряти щодо ризику розвитку діабету другого типу, який хоч і рідко, але діагностується і у дітей.
Захворювання підшлункової залози.Панкреатит, ацетонемічний синдром і ін. Хвороби підшлункової залози викликають пошкодження її клітин.
Стреси. Вони теж можуть дати поштовх для виникнення цукрового діабету у дітей. Тому обов'язково повинно бути помірне емоційне навантаження і продуманий режим відпочинку дитини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цукровий діабет першого типу: симптоми і правила профілактики Що робити, якщо діабет таки виявили?Якщо аналізи підтвердити діабет, родині прийдеться змінити поведінку докорінно. У твоєму домі і в усіх поїздках ти повинна мати глюкометр і тест-смужки для вимірювання глюкози. Маленьким діткам важко робити всі маніпуляції самостійно, а от школяриків потрібно привчити до самостійної перевірки свого рівня цукру.
Запорука успішного лікування - інсулін, який потрібно буде обов'язково вводити кілька разів на день. Вид і дозу препарату підбирає лікар і при потребі коректує.
Дитина повинна обов'язково харчуватися п'ять разів на день. У меню потрібно обмежити вуглеводи, які підвищують цукор: хліб, каші, картопля, солодощі. Також уникати потрібно солодких фруктів і ягід (бананів, винограду, динь, суниці) і наситити меню дитини овочами і фруктами (яблука, груші, персики, абрикоси), багатими клітковиною, яка уповільнює всмоктування глюкози.
Фізичні навантаження дитині-діабетикові просто необхідні. Коли є фізичне навантаження, діти можуть вживати солодощі, адже вуглеводи швидко витрачаються на м'язову активність.
Кожна дитина-діабетик повинен мати при собі "паспорт" або браслет, в якому повинно бути зазначено, що вона хвора на діабет і що потрібно зробити в разі, якщо їй стане погано. Коли твоя дитина йде в дитячий сад або школу, обов'язково розкажи вихователям і вчителям, як надати першу допомогу.