Займатися з немовлятами плаванням фахівці рекомендують одразу після повного загоєння пупкової ранки, максимум, коли дитині місяць. Обов'язкова умова першого етапу занять плаванням для немовлят ─ безпосередній контакт з мамою у воді. Мама виконує з малюком всі вправи у воді. Відчуваючи мамину підтримку, дитина відчуває себе захищеною. Крім того, у немовляти ще зберігається "качиний" рефлекс: при попаданні в ніс струменя повітря або води, малюк рефлекторно затримує дихання. Це допомагає освоїтися в воді.
Плавання сприяє фізичному розвитку і загартовуванню малят. Немовлята, з якими регулярно займаються плаванням, хворіють на простудні захворювання в 2 рази рідше, починають раніше повзати і ходити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як плавання в басейні впливає на фігуру?Фахівці стверджують, що початок занять плаванням з немовлятами до 6 місяців не лише сприяє зміцненню їхнього здоров'я, а й дозволяє позбутися від м'язового гіпертонусу, гіпотонусу, анемії, проявів рахіту.
Плавання розвиває у малюка механізм підтримки постійної температури тіла. Вода в 4 рази швидше, ніж повітря, вбирає тепло тіла. Завдяки цьому, при регулярних заняттях плаванням, дитина менш сприйнятлива до змін зовнішнього середовища і рідше хворіє. Температура води для занять плаванням з немовлятами повинна бути на 3-4 ° С нижча від температури тіла дитини (як для купання). Це сприяє розвитку у немовляти механізму підтримки постійної температури тіла.