Перш за все, потрібно одягати дітей в теплий, але зручний одяг і найкраще мати варіанти для різної погоди. Зараз є великий вибір термобілизни, яка допомагає зберегти тепло, але при цьому дихає. Нерідко малята застуджуються під час прогулянок через те, що одягнені дуже тепло і пітніють. Якщо малюк ходить в дитячий садок, не зайвим буде залишити в його шафці запасний одяг, на випадок, якщо основний комплект промокне і не встигне висохнути.
У вихідні дуже корисно влаштовувати сімейні виїзди на природу. Дітям дуже подобається катання на санках, гра в сніжки, каток, лижі, хокей. Але ж свіже повітря і фізичні навантаження корисні всім, тому придумайте зимову розвагу, яка стане вашою сімейною традицією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Застуда і грип: як розрізнити Тут є один момент - привчити дитину до загартовування і занять спортом досить складно, якщо ви не подаєте такий приклад. Тому сімейні заняття дуже важливі - дитина приєднується до загального заняття з більшим задоволенням. Тому перед тим, як змушувати малюка робити зарядку або обливатися холодною водою, почніть робити це самі.
Взимку дуже важливо, щоб організм отримував всі вітаміни, мікроелементи та інші нутрієнти. Тому будь-які дієти, якщо вони не показані через захворювання, краще відкласти до весни. Часто діти відмовляються їсти овочі, фрукти, зелень, м'ясо, молоко та інші необхідні для імунітету продукти. Можна піти на хитрість і "замаскувати" продукти, від яких дитина відмовляється. Але в плані харчування теж важливо подати позитивний приклад - якщо ви їсте тістечка, з якого дива малюк буде жувати брокколі?
Багато батьків бояться протягів і не відкривають вікна взимку. Але це не правильно - приміщення потрібно провітрювати. Для того, щоб кімната наповнилася свіжим повітрям, досить відкрити вікно всього на хвилину. Щоб уникнути протягів, провітрюйте приміщення в різний час.