Для батьків маленьких дітей великою спокусою є можливість залишити своє чадо перед телевізором або планшетним комп'ютером для того, щоб отримати хоч якийсь особистий час. Відомо, що діти буквально залипають перед екранами, поки їхні батьки займаються домашніми справами або просто спілкуються з друзями. Але це небезпечно негативними наслідками для розвитку дитини, як показало дослідження. Його автори оцінили здібності до спілкування, вирішення проблем і інші особисті навички розвитку 2 400 дітей у віці двох, трьох і п'яти років.
Було встановлено, що ті малюки, які проводять більше всього часу перед екранами у віці двох років, вже до трьох років демонструють ознаки уповільненого розвитку. А ті діти, хто не відривались від екранів телевізорів і планшетних комп'ютерів в три роки, до 5-річного віку помітно відставали у розвитку від своїх однолітків. У зв'язку з цим дослідники з Університету Калгарі закликають батьків маленьких дітей не спрощувати собі життя і самим особисто брати участь в розвитку дитини за допомогою спілкування і різного роду активних ігор, які передбачають не тільки розваги, а й навчання.
При цьому дослідники згодні, що у певних гаджетів є високий потенціал до навчання дитини, але батьки використовують ці пристрої зовсім не для цих цілей. Найчастіше діти просто дивляться мультфільми або грають в якісь іграшки, які міцно утримують їх увагу, але не сприяють розвитку тих чи інших навичок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гаджети впливають на пам'ять людини