У синів, які народжуються у 35-річних і старшого віку мам, в майбутньому частіше розвивається гіпертонія і проблеми з серцем, тоді як дочкам "вікових" матерів подібна особливість не властива.
У своїй роботі вчені використовували лабораторних щурів. Зокрема, це були тварини у віці, аналогічному людським 35 років і старше. Фахівці переконані, що отримані ними дані можна екстраполювати і на жінок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому дітки штовхаються у животі матері?Вони виявили, що у "вікових" матерів з числа щурів через плаценту значно гірше транспортуються кисень і поживні речовини. Причиною такого погіршення роботи плаценти вчені вважають деякі гени, які "прокидаються" і стають активними тільки з віком.
Проблеми з серцем, до яких виявляються схильні хлопчики немолодих матерів, можуть бути пов'язані з цією особливістю плаценти. Але чому від цього страждають тільки хлопчики, як показало дослідження?
За словами вчених, генетичні профілі плаценти сильно розрізняються залежно від статі дитини, виношуваної жінкою, на подібну різницю впливає спермін - метаболіт, який впливає на весь організм вагітної жінки. При вагітності хлопчиком рівень спермина знижується, що в свою чергу збільшує небезпеку неправильного розвитку плода.