Дійсно, в процентному співвідношенні кількість хворих на гіпертонію в середньому і старшому віці набагато більше, ніж в молодому. В молодості кровоносні судини ще не втратили гнучкості, серце не обтяжене виснажливою роботою, а вплив шкідливого, неправильного способу життя не встигло позначитися. Адже найчастіше гіпертонія слід за появою зайвої ваги, малою рухливістю, роками куріння, зловживання алкоголем, стресу, неправильного режиму дня. Але деякі з цих факторів можуть проявити себе і в підлітковому віці. Хоча гіпертонія в юнацтві - майже завжди явище спадкове.
Ось чому татам і мамам, які і самі рано зіткнулися з підвищеним артеріальним тиском, потрібно особливо уважно ставиться до стрибків цих показників у дітей. Таким дітям слід особливо ретельно дотримуватися режиму дня, відпочивати, займатися спортом, не перевтомлюватися і висипатися, утримуватися від тривалого стресу. Величезне значення має і правильне харчування. Не забувайте щодня користуватися домашнім тонометром, роблячи заміри тиску строго в один час.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому виникає гіпертонія?Юнацька гіпертонія на відміну від цього явища в літньому віці рідко супроводжується видимими погіршенням самопочуття, через що її складніше виявити. На цій підставі не варто вважати явище чимось дріб'язковим. Строго дотримуйтесь рекомендацій лікаря і не бійтеся "посадити дитину на таблетки". В іншому випадку ви можете посадити його в інвалідне крісло після інсульту вже в молодому віці.