Якщо вдома підтримується відносно низька температура, людина знаходиться в групі ризику розвитку гіпертонії. За словами вчених Університетського коледжу Лондона, зовнішня температура може відігравати важливу роль в кров'яному тиску.
Експерти проаналізували дані 4659 осіб 16 років і старше. Всі добровольці розповідали про спосіб життя і зовнішні фактори. Також фахівці заміряли температуру в будинках добровольців, фіксували кров'яний тиск, силу серцевих скорочень і пластичність судин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитяча гіпертонія: фактори ризикуВиявилося, зниження температури на кожен градус давало підвищення систолічного тиску на 0,48 міліметра і на 0,45 міліметра діастолічного тиску. У людей, що жили в будинках з низькою температурою, середні показники систолічного тиску становили 126,64 міліметра і показники діастолічного - 74,52 міліметра. А в теплих будинках - 121,12 міліметра і 70,51 міліметра відповідно.
За словами вчених, в зимові місяці традиційно спостерігається зростання числа смертей від інсультів та хвороб серця. Нове дослідження наочно показує, як температура впливає на рівень тиску. Ідеальною температурою для будинку є мінімум 21 градус за Цельсієм.